Jednou vetou

FK Senica naďalej vo vážnych problémoch, zmena majiteľa zatiaľ v nedohľadne

Ilustračné foto

foto: Pixabay

Hrozí, že aj v prípade pokračovania Fortuna ligy by mali Seničania problém v súťaži zotrvať.

V ostatnom čase sa síce v súvislosti s fortunaligovým futbalovým klubom FK Senica hovorilo o možnom novom partnerovi, situácia je však naďalej veľmi zlá a nič nenasvedčuje tomu, že by sa mohla zlepšiť.

Ako informuje portál sport.sk, na Záhorí údajne zlyhalo ďalšie kolo rokovaní o prevzatí dvojnásobného slovenského vicemajstra. Zamestnanci klubu mali naposledy dostať výplatu za september 2019, odvtedy venezuelský majiteľ Philip Valentiner do klubu nenasmeroval ani euro. Okrem Senice je situácia neružová aj v ďalších kluboch najvyššej slovenskej futbalovej súťaže, napríklad v Žiline je miestny klub v likvidácii.

„S každým klubom komunikujeme na dennej báze. Máme informácie aj od FK Senica, ktorú aktuálna kríza zasiahla z tohto pohľadu asi najvážnejšie, pretože rokovania o prevzatí klubu od venezuelského majiteľa skončili v slepej uličke pravdepodobne práve kvôli nástupu tejto krízy,“ povedal výkonný riaditeľ Únie ligových klubov Michal Mertinyák pre sport.sk mysliac na krízu spôsobenú pandémiou koronavírusu.

Hrozí, že aj v prípade pokračovania FL by mali Seničania problém v súťaži zotrvať. „Máme informácie, že manažment sa snaží celú situáciu ešte nejako zachrániť. Samozrejme, na to je dôležitá ale aj súčinnosť aktuálneho majiteľa, ktorý si dlhodobo neplní svoje záväzky. V tejto situácii nemôžeme hovoriť o žiadnych garanciách. To by bolo absolútne predčasné. V záujme samotného klubu je pri súčasnom nastavení pravidiel dohrať súťaž,“ pokračoval Mertinyák.

Slovenskú futbalovú Fortuna ligu prerušili v sezóne 2019/2020 po skončení základnej časti, v ktorej Seničania obsadili deviate miesto.

Nevie si predstaviť koniec. Mintál v šoku z diania v MŠK Žilina

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu