Jednou vetou

Ford slávil premiérový triumf, vyhral obr. slalom v Beaver Creeku

Na snímke americký lyžiar Tommy Ford sa usadil na čele po 1. kole obrovského slalomu Svetového pohára na domácom svahu v Beaver Creeku 8. decembra 2019.

FOTO TASR/AP

Americký lyžiar Tommy Ford sa stal prekvapujúcim víťazom nedeľného obrovského slalomu Svetového pohára. Na domácom svahu v Beaver Creeku odsunul na ďalšie dve priečky nórskych reprezentantov, druhý skončil s odstupom 80 stotín sekundy Henrik Kristoffersen, tretie miesto obsadil Leif Kristian Nestvold-Haugen (+1,23).

Biatlon-SP: Úvodná ženská štafeta pre Nórky, historický úspech Švajčiariek

Z dvojice slovenských reprezentantov ani jeden nepostúpil do 2. kola, Adama Žampu síce pôvodne klasifikovali v 1. kole na 25. mieste so stratou 2,98 s na lídra Forda, neskôr ho však diskvalifikovali. Jeho brat Andreas obsadil 36. priečku.

Ford slávil vo veku 30 rokov premiérový triumf v pretekoch SP. Doteraz nikdy nestál ani na pódiu, jeho doposiaľ najlepším umiestnením bola štvrtá priečka z úvodného obráku tejto sezóny v rakúskom Söldene. Američan sa dočkal úspechu až v poradí 59. pretekoch v prestížnom seriáli.

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu