Jednou vetou

Američanka Megan Jastrabová triumfovala v pretekoch junioriek s hromadným štartom na MS v cestnej cyklistike v anglickom meste Harrogate 27. septembra 2019. FOTO TASR/AP
Američanka Megan Jastrabová triumfovala v piatkových pretekoch junioriek s hromadným štartom na MS v cestnej cyklistike v anglickom Yorkshire. Na 86 kilometrovej trati z Doncasteru do Harrogate zdolala v záverečnom špurte Belgičanku Julie de Wildeovú, tretia bola Holanďanka Lieke Nooijenová.

Cyklistika-MS: Simmonsovi vyšiel odvážny únik, Bugár 62., Gajdula spadol

Na štarte sa predstavili tri Slovensky, najlepšie skončila Radka Paulechová na 28. priečke, Nora Jenčušová bola 59. a Simona Záhorcová, ktorá sa dostala do viacerých kolízií napokon došla do cieľa na 88. pozícii.

Začiatok pretekov poznačili technické problémy viacerých účastníčok, pre ktoré museli štart posunúť. Preteky poznačili viaceré pády, najväčší sa stal 65 km pred cieľom. Medzi „obeťami“ bola aj Jenčušová, no dokázala vstať a vrátiť sa do pelotónu. Technický záver ovplyvnil dážď, s ktorým sa najlepšie vyrovnala Jastrabová.

výsledky (Doncaster – Harrogate, 86 km):

Keller sa podľa očakávania stal prezidentom DFB

juniorky: 1. Megan Jastrabová (USA) 2:08,00 h, 2. Julie de Wildeová (Belg.), 3. Lieke Nooijenová (Hol.), 4. Aigul Garejevová (Rus.), 5. Elynor Backstedtová (V. Brit.) všetky rovnaký čas ako víťazka, 6. Noemi Rüeggová (Švaj.), 7. Blanka Katová Vasová (Maď.) obe +3 s, 8. Lea Curinierová (Fr.), 9. Silje Mathisenová (Nór.) obe +5, 10. Magdeleine Millová Vallieresová (Kan.) +7, … 28. Radka PAULECHOVÁ +43, 59. Nora JENČUŠOVÁ +2:10 min, 88. Simona ZÁHORCOVÁ (všetky SR) +13,52

ATLETIKA: V Ríme Zapletalovej premiéra v Diamantovej lige