Jednou vetou

FOTO: Hviezdny Lintner neuveriteľne hazarduje. Rišo, už nikdy viac toto nerob!

Riaditeľ Pro-Hokeja Richard Lintner

autorská koláž hlavne.sk, Instagram RL

Hokejová legenda Richard Lintner (42) sa nedávno vybral do parlamentu v Bratislave. A od garáží si to k budove namieril rovno cez najrýchlejšiu skratku, avšak na tomto mieste porušujú pravidlá aj iní chodci. Stačila malá nepozornosť a mohlo prísť k obrovskej tragédii. Rišo, takto už viac neriskuj:

Zažite neobyčajnú Noc s legendou: Na Slovensko mieri úžasný Jaromír Jágr!

Kvôli novele o športe chodil bývalý slovenský hokejový obranca Richar Lintner nedávno do parlamentu, ako na klavír. „Už o niekoľko dní sa na pôde NR SR rozhodne o tom,či sa bude profesionálny šport na Slovensku rozvíjať alebo bude nezmyselne obmedzovaný,“ uviedol pred pár dňami Lintner na sociálnej sieti.

Bondra s Lintnerom na večeri. O čom všetkom spolu hovorili?

A tak sa podľa očakávaní aj stalo. Novelu schválili poslanci Národnej rady (NR) SR v utorok (3. 12.).

Na stredajšej tlačovej konferencii štátny tajomník ministerstva školstva Jozef Gönci okrem iného uviedol, že Novela umožňuje profesionálnym športovcom vybrať si, či s klubmi podpíšu zamestnaneckú zmluvu alebo budú svoju činnosť vykonávať ako samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO).

FOTO: Speváčka Marcela Laiferová a bývalý šéf hasičov Nejedlý. Toto majú spoločné

Avšak Lintner zabudol zrejme v návale radosti nad schválenou novelou na základné pravidlá pre chodcov a do parlamentu si to na tlačovú konferenciu šinul rovno mimo vyznačeného priechodu pre chodcov. Nie je tajomstvom, že na danom úseku prejdú desiatky podobných previnilcov. Okrem toho, že riskujú život, hrozí im aj pokuta do 50 eur v blokovom konaní a do 100 eur v správnom konaní.

článok pokračuje nižšie

Lintner sa síce poobzeral, či nič nejde, no zároveň čulo telefonoval, Bratislava 4. decembra 2019 | Foto: čitateľ

 

„Ja som s touto novelou spokojný a podporovali ju aj viaceré športové zväzy, čo ma teší,“ povedal pre hlavne.sk Lintner.

Ako dodal, je si vedomý, že pri prechode cez cestu poriadne riskoval: „Áno, v tej radosti som zrejme zabudol na pravidlá a išiel som kade-tade od garáží, ale nemám v tom hokej, akoby si niekto myslel. Ospravedlňujem sa, budem si dávať viac pozor, lebo je to tak na kopci a môže sa tam kedykoľvek vyrútiť auto,“ kajal sa jeden z najpopulárnejších slovenských hokejistov, ktorý mimo iného našu krajinu reprezentoval na majstrovstvách sveta v roku 2002 a v Göteborgu vybojoval pre Slovensko zlatú medailu.

 

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry):

 

Richard Lintner podporoval novelu zákona o športe, ktorá nedávno prešla v parlamente:

View this post on Instagram

Už o niekoľko dní sa na pôde NR SR rozhodne o tom,či sa bude profesionálny šport na Slovensku rozvíjať alebo bude nezmyselne obmedzovaný podmienkou ktorá sa v praxi veľmi ťažko jednoznačne vyhodnocuje. Je mi veľmi ľúto najmä športovcov,ktorí sú zneužívaní a bez ich vedomia je prostredníctvom kruto oklamaného pána poslanca “hráčskou asociáciou” (ktorá do dnes nepreukázala či vôbec niekoho reprezentuje), prezentovaný úplne opačný postoj ako reálne majú. Verím že v tomto prípade zvíťazí zdravý rozum🧠 a novelizácia ZOŠ navrhnutá pánmi Tittelom a Jančulom , ktorú všetci spoločne podporujeme bude schválená. #hadzana #basketbal #hokej #volejbal #športyspoločne 💪

A post shared by TipsportLiga/Lintner (@lintner_tipsportliga) on

 

Čaro selfie fotografií dostalo aj našu niekdajšiu hokejovú hviezdu. Rišo Lintner si takto zapózoval v Národnej rade Slovenskej republiky:

Čo prináša novela zákona o športe?

Podľa riaditeľa Pro-Hokeja Richarda Lintnera novelu podporili okrem športových zväzov aj profesionálni hráči, petíciu na jej podporu podpísalo podľa neho 500 hráčov. Predkladatelia návrhu a poslanci za SNS Dušan Tittel a Tibor Jančula pripomenuli, že športovci doteraz nemohli v kolektívnych športoch vykonávať svoju činnosť ako SZČO. „Aplikačná prax ukázala, že to neprimerane obmedzuje ich zmluvnú voľnosť,“ uviedli.

Profesionálny športovec bude môcť na základe novely vykonávať športovú činnosť v prospech konkrétnej športovej organizácie na základe zmluvy o profesionálnom vykonávaní športu alebo ako SZČO na základe zmluvy podľa Občianskeho či Obchodného zákonníka.

Rozhovor: Riskovali sme, ale nezľakol som sa. Takto si Maťo Ďurinda spomína na november 89

Nová legislatíva umožní tiež športovým organizáciám možnosť regulácie prestupov aj športovcov, ktorí vykonávajú športovú činnosť v prospech konkrétnej športovej organizácie ako SZČO. Novela má podľa poslancov okrem jednoznačnejších pravidiel pri uzatváraní zmlúv aj pozitívny vplyv na športové organizácie i športovú komunitu.

Sú o tom presvedčení aj zástupcovia profesionálnych hokejových, basketbalových, volejbalových i hádzanárskych klubov i ich športových zväzov, ktorí návrhu vyjadrili podporu už pred prvým októbrovým hlasovaním v pléne.

VIDEO: Deň, keď sme opäť začali cestovať. Pamätáte si na pád železnej opony?

Novela mala aj odporcov, odmietavé stanovisko vyjadrili napríklad Únia futbalových profesionálov (ÚFP) a Slovenská asociácia hráčov ľadového hokeja (SIHP), podľa ktorých právna úprava zhorší pozíciu profesionálnych športovcov v prospech klubov, keďže tie budú presadzovať pre nich výhodnejšiu spoluprácu vo forme SZČO, čo navyše športovcom zhorší vymožiteľnosť ich práv garantovaných existujúcim statusom profesionálneho športovca vykonávajúceho závislú prácu. Upozorňujú tiež na právne nedostatky návrhu. Nová legislatíva má nadobudnúť účinnosť 1. februára 2020. (tasr)

 

Nezabudnuteľné góly aj charakter. Pavol Demitra by oslavoval jubileum

 

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

 

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

 

Nafotené v spolupráci s HUAWEI

Môže vás zaujímať

HOKEJ: Mariána Hossu uvedú do Siene slávy NHL možno až v novembri 2021