FOTO: Liška sa pred fotením nemusel holiť: Stačí otvoriť okno

Spoločná fotografia slovenskej hokejovej reprezentácie na MS 2019 na Slovensku. FOTO TASR – Martin Baumann
Slovenským hokejistom nechýbala dobrá nálada počas pondelňajšieho spoločného fotenia. Viacerí z nich sa na blesky fotoaparátov patrične upravili, výnimkou nebol ani Adam Liška. Na rozdiel od iných sa nemusel zaoberať holením, keďže "stačí otvoriť okno," poznamenal s úsmevom.

Na spoločnom fotení boli všetci hráči vrátane zraneného obrancu Mareka Ďalogu. Prípravu na aktivitu, ktorá už neodmysliteľne patrí k pobytu na šampionáte, vzali mnohí hráči vážne. Viac minút pred zrkadlom než zvyčajne strávil aj Liška. „Prišiel k nám kaderník, vošiel som sa do šesťčlennej skupinky, ktorej sa venoval. Všimol som si, že v šatni viacerí hráči použili gél na vlasy,“ referoval. Pri otázke o tom, či sa aj holil, sa schuti zasmial. „Nemám čo. Mne stačí otvoriť okno a je to.“

Nemeček sa ospravedlnil Kanade, polícia vyšetruje viacerých divákov

Kaderníka naopak obišiel Marián Studenič, ktorý verí, že mu dlhší účes prinesie šťastie. „Mohol som sa už aj ostrihať, ale nechávam si dlhšie vlasy. Dúfam, že mi prinesú šťastie,“ pousmial sa.

Pondelňajšie voľno medzi dvomi náročnými zápasmi padlo reprezentantom vhod. „Myslím si, že po týchto troch dueloch môžeme mať isté sebavedomie. Zároveň sa však musíme držať pri zemi. Aj som začal pozerať záznam z nášho zápasu s Kanadou, ale keď som sa videl filmovať, tak som si dal radšej tabletku na spanie. Na videu to bolo očividné. Viac to už robiť určite nebudem. Bolo to v zápale boja, chcel som pre tím vybojovať presilovku,“ priznal Liška.

Slováci po zápasoch s favoritmi: Máme na čom stavať

Po spoločnom fotení sa do dobrovoľného tréningu zapojilo deväť hráčov. Okrem všetkých troch brankárov aj Dávid Bondra, Róbert Lantoši, Michal Čajkovský, Dávid Buc, Tomáš Zigo a Patrik Koch. „Tiež som mohol mať voľno, ale keď som už bol oblečený vo výstroji, tak som si povedal, že sa idem trochu vypotiť,“ povedal brankár Marek Čiliak.

Fotogaléria zo spoločného fotenia:

Môže vás zaujímať

Fabbiano postúpil do 2. kola turnaja ATP v Gstaade