Jednou vetou

FOTO: Pálffy sa vybehol osviežiť pred hokejovými voľbami

Bývalý slovenský hokejový útočník, majster sveta a popredný hráč v NHL Žigmund Pálffy

autorská koláž hlavne.sk, jxp

Minulý týždeň sa v Bratislave objavila naša hokejová legenda Žigmund Pálffy (47). Objavil sa tu v súvislosti s kongresom Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH), kde sa bude voliť nové vedenie?

FOTO: Vybehli si trochu maškrtiť. Ľubo Višňovský zobral von celú rodinku

 Ako je známe, Pálffy kandiduje do výkonného výboru SZĽH a v nedávnom rozhovore uviedol: „Šarkyho (Šatan-pozn.red.) by som stopercentne podporil. Chcel som sa s ním rozprávať na túto tému, zatiaľ som nemal príležitosť. Ak sa však rozhodne, že pôjde kandidovať na prezidenta, verejne mu vyslovím podporu. Otázne je, ako sa k tomu postaví. Neviem, či chce zostať len vo funkcii generálneho manažéra, hoci podľa by sa dala jeho súčasná pozícia skĺbiť s prezidentskou. Nevidím v tom problém. Ak pôjde Miro do volieb, nemá význam riešiť niečo iné,“ povedal Pálffy podľa denníka Šport.

O prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja na kongrese SZĽH 26. júna zabojujú traja kandidáti :

  • generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan, proti Šatanovi sa postavia
  • bývalý hokejista Dárius Rusnák a
  • hlavný kontrolór zväzu a predseda jeho dozornej rady Jaromír Šmátrala.

Bondra s Lintnerom na večeri. O čom všetkom spolu hovorili?

Medzi kandidátmi do výkonného výboru zväzu SZĽH sú aj bývalí hokejisti Michal Handzuš, Žigmund Pálffy, Dušan Pašek ml., Martin Cibák, Richard Pavlikovský.

Na pozíciu do výkonného výboru kandiduje aj súčasný prezident zväzu Martin Kohút. Do volieb sa prihlásil aj Richard Lintner, riaditeľ spoločnosti Pro-Hokej, ktorá riadila našu najvyššiu hokejovú.

FOTO: Známe tváre si nenechali ujsť finálové zápasy

Medzi kandidátmi je aj kontroverzný Róbert Ľupták – majiteľ HC 07 Detva. Svojho zástupcu do výkonného výboru nového generálneho manažéra Juraja Bakošan avrhol aj Slovan Bratislava, ktorý sa pokúša o návrat do extraligy. Ľubomír Višňovský, Branko Radivojevič a Jozef Stümpel kandidujú do výkonného výboru ako zástupcovia športovcov.

 

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry):

Nafotené s HUAWEI Mate 20 Pro

 

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na 0910 554 995

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu