Jednou vetou

FOTO: Pretekár Miroslav Konôpka v spoločnosti mladej krásky

Pretekár Miroslav Konôpka v spoločnosti mladej brunetky

autorská koláž hlavne.sk, jxp

Známeho automobilového pretekára Miroslava Konôpku (57) zachytil náš fotograf v spoločnosti mladej krásky v reštaurácii na promenáde pri Dunaji. Ako sa v minulosti už vyjadril, stravuje sa len v reštauráciách a varí len vtedy, keď ho donútia frajerky.

MOTO: Famózne SUV od Citroënu. Testovali sme C5 Aircross (FOTO A VIDEO)

Na najslávnejších vytrvalostných motoristických pretekoch 24 hodín Le Mans bude po druhý raz v histórii štartovať slovenský tím ARC Bratislava Miroslava Konôpku. Po ročnej prestávke sa opäť predstaví s monopostom – prototyp Ligier JSP217 Gibson.

FOTO: Najznámejší sused Andy Kraus prežíva najšťastnejšie obdobie

Slovenský tím bude 15. júna na štartovej listine 87. ročníka. „My sme technická disciplína a nemôžeme si dávať ciele vopred. Nám sa pokazí nejaká súčiastka za dve eurá a skončili sme. Čiže bude hlavné nebúrať a nemať žiadne technické problémy. Budem spokojný, ak skončíme v prvej polovici štartového poľa,“ vyjadril sa pre médiá.

FOTO: Futbalista Vladimír Weiss ml. na kávičke. Aha, na čo zabudol!

Na prototype kategórie LMP2 Ligier JSP217 Gibson budú Konôpkovi sekundovať dvaja noví zahraniční piloti – Švéd Henning Enqvist a Rus Konstantin Tereščenko.

Prototyp kategórie LMP2 Ligier JSP217 Gibson | Foto: Facebook ARC Bratislava

MOTO: To musíte vidieť. Takáto je budúcnosť automobilizmu

„Jazdcov sme vymenili, mám nových a mladých chalanov. Ale sú šikovní, jazdecky to podľa mňa bude dobré. Z tímu nejakí chalani odišli, ale gro zostalo. Mechanikov mám tých istých, je tam 30 ľudí zo Slovenska. Sú to chalani, ktorí tým žijú, bez toho to nejde,“ zdôraznil Konôpka.

 

ZĽAVA: Konstantin Tereščenko, Miroslav Konôpka a Henning Enqvist s monopostom LMP2 Ligier JSP217 Gibson | Foto: Facebook ARC Bratislava

 

MOTO: To musíte vidieť. Citroën ukázal, aká je budúcnosť automobilizmu

Dážď je drahý

Prestížne preteky sú na programe v polovici budúceho mesiaca, dovtedy čaká tím ešte veľa práce. „Ešte nie je nikto úplne pripravený. Ešte posielame motor do Anglicka, kde nám niečo musia vymeniť. Až v Le Mans budú prebiehať posledné úpravy,“ prezradil slovenský pretekár, ktorý sa okrem technického stavu monopostu bude spoliehať aj na počasie: „Bol by som veľmi rád, keby nepršalo. Dážď je veľmi „drahý“, takže si prajem, aby bolo počasie prívetivé. Ale podmienky bude mať každý také isté,“ uviedol pre médiá.

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry) nafotené s HUAWEI P20 Pro:

VIDEO: Miro Konôpka o účasti na pretekoch Le Mans

 

MOTO: 100 rokov Citroën: Ako sa zo škaredého kačiatka stala legenda

 

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na 0910 554 995

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu