Brankár Denis Godla (Slovensko) a Vladislav Kodola (Rusko) sa teší z gólu v zápase Rusko - Slovensko počas Nemeckého pohára 2019 v Krefelde 9. novembra 2019. FOTO TASR - Michal Svítok
Hokejisti Slovenska prehrali aj vo svojom druhom zápase na Nemeckom pohári 2019. V sobotu podľahli olympijskému tímu Ruska 2:3 po predĺžení a v priebežnej tabuľke im patrí posledné štvrté miesto.

aktualizované: 19.37

Skóre otvorila „zborná“ v závere prvej tretiny po góle Sergeja Tolčinského, v druhej tretine vyrovnal Adam Liška. V treťom dejstve poslal opäť Rusov do vedenia Vladislav Kodola, zápas však poslal do predĺženia Filip Krivošík. O triumfe Ruska rozhodol svojim druhým gólom v zápase Sergej Tolčinskij.

Zomrel ďalší profesionálny boxer, Richie skonal počas tréningu

Vo svojom poslednom zápase na tohtoročnom turnaji sa zverenci Craiga Ramsayho predstavia v nedeľu o 14.30 proti domácemu Nemecku.

Nemecký pohár 2019:
Olympijský tím Rusko – Slovensko 3:2 pp (1:0, 0:1, 1:1 – 1:0)

Góly: 20. Tolčinskij (Kudako, Vovčenko), 42. Kodola (Voronin, Jermakov), 61. Tolčinskij (Kodola) – 28. Liška (J. Sukeľ, Kollár), 56. Krivošík (Kollár, Šišovský). Rozhodovali: Piechaczek, Schütz – Gerth, Merten (všetci Nem.), vylúčení: 4:4, presilovky a oslabenia: 0:0.

Tenis-PSO: Džumhur sa stal prvým finalistom dvojhry

Rusko: Tichomirov – Volkov, Zajcev, Kudako, Jermakov, Šemerov, Judin, Karpuchin, Voronkov – Brjukvin, Igumnov, Tolčinskij – Vovčenko, Kodola, Voronin – Galimov, Ivanov, Porjadin – Grebenščikov, Iľjin, Cypľakov

Slovensko: Godla – Čerešňák, Ďaloga, Chovan, Koch, Bodák, Rosandič, Trška – Zuzin, Zigo, Lunter – Kudrna, Hrivík, Buček – Liška, Gríger, J. Sukeľ – Krivošík, M. Sukeľ, Šišovský – Kollár

Prvý vážny zákrok v zápase musel vytiahnuť Tarasov po strele Ďalogu, Rusi odpovedali strelou Galimova. Slováci potom mali výhodu presilovej hry, bránku ohrozili po akciách Ďalogu i Kudrnu, nepresne mieril Buček. V početnej výhode mali potom šance aj ruskí hokejisti, Godla skvele zachránili betónom po strele Brjukvina a potom aj po strele Jermakova. V závere svižnej úvodnej tretiny zaujala strela Chovana od modrej čiary a následne príležitosť Rusov, ale obaja brankári podržali svoje tímy. No 49 sekúnd pred jej koncom sa dostal k puku Tolčinskij a na dvakrát prekonal Godlu – 1:0.

Do druhej tretiny vstúpili lepšie Rusi, ale Godla zlikvidoval príležitosť Cypľakova. Vyrovnanie prišlo v 28. minúte, keď Jakub Sukeľ našiel Adama Lišku a slovenský útočník mieril presne – 1:1. Vzápätí mohol pridať ďalší gól Ďaloga, ale namieril tesne vedľa žŕdky. Prevaha Slovákov po vyrovnávajúcom góle narástla, ďalšie šance mali Trška, Krivošík a Šišovský. Rusi mohli udrieť v prečíslení 2 na 1, ale svoju šancu premrhali. Rovnako dopadli pri identickej akcii aj Slováci, Krivošík mieril vysoko nad bránku.

Hokejová SR 20 zdolala Nórsko a obsadila 3. miesto

Na začiatku tretej tretiny ponúkli Rusi krásnu kombinačnú akciu, po ktorej ich Kodola poslal do vedenia. Slováci mohli vyrovnať v presilovej hre, ale z početnej výhody vyťažili len nepresnú strelu Čerešňáka. Vyrovnanie mohla priniesť 52. minúta a strela Chovana, slovenský obranca však v dobrej pozícii mieril iba do brankára. V 56. minúte však Filip Krivošík poslal puk k žŕdke a upravil stav na 2:2. Predĺženie trvalo iba 44 sekúnd, po chybe Slovákov sa do úniku dostal Tolčinskij a rozhodol o triumfe Rusov.

hlasy po zápase:

Craig Ramsay, tréner SR: „Bol to veľmi ťažký zápas, ale hráči pochopili, čo som od nich chcel. Hrali sme dobre v útočnej zóne, som spokojný s hrou v oslabení. Som spokojný, hoci sme v predĺžení napokon inkasovali.“

Andrej Kollár, útočník SR, ktorého vyhlásili za najlepšieho hráča Slovenska: „Podali sme výborný výkon, aj tréner nás pochválil. Malé chyby nás stáli zápas. Hrali sme lepšie ako predvčerom a snáď to bude ešte lepšie zajtra proti Nemecku.“

Filip Krivošík, strelec gólu na 2:2: „Boli sme Rusom vyrovnaný súper, rozhodli detaily. Mali sme šance, clonili sme pred bránkou, toto fungovalo. V predĺžení nám ušiel hráč, treba si pozrieť video a poučiť sa z toho.“