Jednou vetou

FOTO: Švédski hokejisti v Bratislave. Pozrite sa, na čo nezabudli!

Švédski hokejisti boli na roztrhanie

autorská koláž hlavne.sk, jxp

Držiteľov titulu majstra sveta si v Bratislave počkali desiatky fanúšikov, s ktorými sa hokejisti ochotne fotili a podpisovali. Uhádnete však, na čo švédsky hokejový tím nezabudol?

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Aktuálni majstri sveta na majstrovstvách doposiaľ skórovali presne podľa očakávaní. Prvý zápas bol pre fanúšikov švédskeho hokejového tímu zarážajúcim, keďže Švédov v prvom zápase zdolali Česi so skóre 5:3. V ďalších zápasoch sa však švédsky tím opäť postavil na nohy a v zápasoch s Talianskom, Nórskom a Rakúskom sa im podarilo zvíťaziť až o 8 gólov. Následne hokejisti skórovali nad Švajčiarskom a aktuálne ich čakajú posledné dva prípravné zápasy s Lotyšskom a Ruskom.

FOTO: Na českých hokejistov čakali verní fanúšikovia

Aj napriek náročným tréningom a dôležitým hokejovým povinnostiam hokejisti nezabúdajú ani na Eurovoľby, ktoré budú na Slovensku prebiehať 25. mája. Švédska ambasádorka Mikaela Kumlin sa v sobotu s hokejovým tímom stretla na menšej recepcii, kde konzulárny pracovník švédskeho konzulátu v Bratislave oznámil, že vzhľadom k tomu, že mnoho Švédov, vrátane hokejistov žiadalo o možnosť voliť do europarlamentu z Bratislavy, bude im to umožnené na ktoromkoľvek zastupiteľstve v Európe alebo aj na generálnom konzuláte v Bratislave, osobne alebo poštou.

FOTO: Takto trávi čas medzi zápasmi ruské hokejové mužstvo

Majstrovský tím tvoria mnohé hviezdy NHL, hokejistov preto v hoteli čakalo o to viac fanúšikov. Tí sa mohli stretnúť s hviezdami ako známi obrancovia Marcus Petterson a John Klingberg, brankár Jacob Markström, center Adrian Kempe, útočník Loui Eriksson či 20- ročná vychádzajúca hviezda NHL, Elias Pettersson.

VIDEO: Pelíšky po dvadsiatich rokoch v Eurovoľbách. To musíte vidieť!

FOTOGALÉRIA ( kliknite na miniatúry ):

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu