Jednou vetou

Francúz z F1 si chce splniť takýto sen. Manželka z toho nie je nadšená

Francúz Romain Grosjean je stálou súčasťou seriálu pretekov F1 od roku 2012

foto: FB RG

Francúzsky pretekár Romain Grosjean dosiahol vo svojej kariére v F1 zatiaľ desať pódiových umiestnení.

Francúz Romain Grosjean je stálou súčasťou seriálu pretekov F1 od roku 2012. Celkovo odjazdil 164 veľkých cien a desaťkrát dosiahol pódiové umiestenie. Vo februári tohto roka získal v rámci vyhlasovania českej motoristickej ankety Zlatý volant cenu pre celoživotný prínos svetovému motošportu, ale v rozhovore pre web športového kanálu českej televízie ČT sport prezradil, že stále má jeden nesplnený detský sen.

Bernie Ecclestone stále pri chuti, bude otcom vo veku 89 rokov

Priznal, že v budúcnosti by súťaženie na prestížnych okruhoch F1 vymenil za slávne púštne dobrodružstvo. „Ako chlapec som si hovoril, že by som chcel jazdiť na Rely Dakar, pretože som chcel hľadať zlato v púšti a na štvorkolke ísť dunami. Manželka z toho nie je úplne nadšená, ale dúfam, že to ‚prehryzne‘ a raz mi to dovolí. Snívam o tom od detstva,“ uviedol rodák zo švajčiarskej Ženevy.

O jedenásť dní oslávi Grosjean svoje 34. narodeniny. V súčasnosti je jazdcom tímu Haas, ale svoje najúspešnejšie roky prežil vo farbách Lotusu, s ktorým dosiahol všetky umiestnenia v Top 3. Prvýkrát bol na pódiu v apríli 2012 počas Veľkej ceny Bahrajnu. „Ako dieťa som sledoval pretekárov ako Alain Prost a teraz som bol jedným z tých, na ktorých sa pozerajú deti. Bol to silný pocit. V tú chvíľu si uvedomíte, že to, o čom ste snívali, sa jednoducho stalo,“ zaspomínal si Francúz.

 

Pre Grosjeana bol najlepší rok 2013, keď bol až šesťkrát na stupni pre víťazov a skončil celkovo siedmy v poradí jednotlivcov. V roku 2010 si vyskúšal aj 24-hodinové preteky v Le Mans, ale tie sa mu nepodarilo dokončiť. Podobne ako iní piloti má pre pandémiu koronavírusu dlhšiu prestávku ako obvykle, no stále na sebe pracuje. „Musím sa udržovať fit. Mám voľných možno štyri alebo päť dní. F1 mám rád, takže sa nesťažujem,“ dodal Grosjean podľa ČT sport.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu