Jednou vetou

Futbal: Cristiano Ronaldo čelí obvineniu zo znásilnenia

Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo

Foto: TASR

Cristiano Ronaldo čelí vážnemu obvineniu. Tridsaťštyriročná Američanka Kathryn Mayorgaová tvrdí, že ju portugalský futbalista v júni 2009 v Las Vegas znásilnil. Informovali o tom magazín Spiegel i stanica ORF.

Aby Mayorgaová o celej záležitosti mlčala, vyplatil jej Ronaldo údajne sumu 375.000 dolárov. Teraz sa bude prípadom pravdepodobne zaoberať americký súd. Päťnásobný víťaz ankety o najlepšieho futbalistu sveta podľa FIFA odmieta, že ženu znásilnil, podľa jeho slov mala s ním sex dobrovoľne.

Mayorgaová pre Spiegel uviedla, že ju Ronaldo mal pred deviatimi rokmi znásilniť v hotelovej izbe. Po udalosti sa jej údajne spýtal, či má bolesti. „Pritom šiel na kolená a povedal: ‚Z 90 percent som dobrý chlap, neviem, čo je s tým jedným percentom‘,“ uviedla žena, ktorá mala vtedy 25 rokov.

Motorizmus: Vaculík: „Poznám svoje možnosti, chcem byť majster sveta“

Mayorgaová o deň neskôr podstúpila lekárske vyšetrenie a vec oznámila polícii, i keď bez mena útočníka. Právny zástupca ženy teraz na súde v Nevade napadol dohodu o mlčanlivosti, ktorú vtedy podpísala. Mayorgaová podľa vlastných slov po udalosti podstúpila terapiu a v prvom roku takisto pila veľa alkoholu.

Jej život sa vraj zlepšil až po piatich rokoch, aj tak ale dodnes podľa posudku psychiatra trpí depresiou. Žena sa o celej udalosti rozhodla otvorene hovoriť aj preto, aby sa zistilo, či Ronaldo neznásilnil aj ďalšie ženy. Odvahu jej malo dodať i hnutie #MeToo.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu