Jednou vetou

Futbal: Fanúšik Hibernianu skončil za rasistické urážky vo väzbe

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Šesťdesiatpäťročný fanúšik futbalového klubu Hibernian FC, ktorý počas sobotňajšieho derby o Edinburgh proti Heart of Midlothian FC (0:1) údajne rasisticky urážal konžského obrancu Clevida Dikamonu, skončil vo väzbe.

“V Škótsku nie je miesto pre zločiny z nenávisti, chcem uistiť verejnosť, že akékoľvek oznámenia tohto charakteru budeme riešiť s plnou vážnosťou. Fanúšikovia oboch klubov spoločne odsúdili takéto správanie. Rád by som sa poďakoval verejnosti za doterajšiu spoluprácu pri vyšetrovaní,“ povedal vrchný inšpektor Jim Royan.

Futbal: „Chcel som ho zabiť“, reagoval Ranieri po nepremenenej jedenástke Kamaru

“Klub urobí všetko pre to, aby pomohol osobu identifikovať a mohol vyvodiť dôsledky. Takéto správanie je neakceptovateľné,“ uviedol klub vo svojom vyhlásení ešte pred zadržaním dotknutej osoby. V deň zápasu bolo zadržaných dovedna sedem osôb, dve z nich za napadnutie policajta.

Zápasy dvoch konkurenčných klubov z Edinburghu sprevádzajú incidenty pravidelne. Fanúšikovia Hearts naposledy hodili mincu do trénera Hibernianu Neila Lennona a jeden z fanúšikov dokonca inzultoval asistenta rozhodcu.

Funkcionári oboch klubov však aj napriek sobotňajšiemu incidentu veria, že boj s protispoločenským správaním na štadiónoch vyhrávajú.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu