Jednou vetou

Futbal-FL: Futbalisti Slovana Bratislava utrpeli prehru s Dunajskou Stredou

Na snímke Kristopher András (Dunajská Streda) v zápase 6. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o titul medzi DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava

Futbalisti Slovana Bratislava utrpeli prvú prehru v tejto sezóne Fortuna ligy. Už istý majster v sobotu podľahol v šlágri 6. kola skupiny o titul domácej Dunajskej Strede 0:1. O víťazstve druhého tímu tabuľky rozhodol gól Kristophera Vidu z 54. minúty. "Belasí" prišli o sériu bez prehry, ktorá počítajúc aj minulý ročník trvala dlhých 29 zápasov. Zároveň sa skončila ich víťazná šnúra na ihriskách súperov, Slovan doposiaľ vyhral vonku všetkých 11 duelov v sezóne. DAC ukoristil skalp šampióna, hoci od 59. minúty dohrával bez vylúčeného Koneho.

6. kolo skupiny o titul
FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava 1:0 (0:0)
Gól: 55. K. Vida. Rozhodovali: Ziemba – Štrbo, Kováč, ŽK: Kalmár, Jedlička, Divković – Rabiu, Bajrić, Villar, ČK: 59. Kone (DAC), 11.820 divákov.
FC DAC: Jedlička – Koštrna, Huk, Kone, Davis (46. Šatka) – Ronan, M. Vida, Kalmár (46. Herc) – Čmelík (82. Bednár), Divković, K. Vida
Slovan: Greif – Apau, Bajrič, Guzmics, Suchockij (80. Villar) – Ljubičič, Rabiu (67. Rafael) – Čavrič, Dražič, Moha – Šporar

Prvá šanca prišla na strane Slovana, keď v 7. minúte Šporar v pokutovom území obišiel dvoch brániacich hráčov a pravačkou nastrelil ľavú žrď. V 11. minúte to skúšal z priameho kopu Davis, ale Greif bol na mieste. V 14. min. dostal Šporar výbornú loptu za obranu, postupoval z ľavej strany sám na bránu, prihrávku na Mohu však odkopol Koštrna. V 17. minúte sa Kone pošmykol na pravej strane, loptu mu zobral Čavrič, jeho prihrávku pred bránu poslal Moha v sklze tesne vedľa. Hra potom plynula zväčša medzi dvomi šestnástkami, bez vážnejších šancí. V 35. minúte vystrelil zo sľubnej pozície Čmelík, ale jeho pokus bol príliš slabý.

F1: Pole position na VC Azerbajdžanu pre Bottasa, kvalifikáciu poznačili nehody

V 45. minúte Kone stratil loptu v stredovom kruhu, Slovan tak mohol postupovať dopredu, Moha išiel sám na bránu, prehodil vybiehajúceho Jedličku, ale lopta skončila tesne vedľa brány. Potom v útoku pohrozil DAC, po prihrávke Herca zakončil Divkovič, Greif bol na pozore. V 49. minúte po centri K. Vidu poslal Čmelík loptu vedľa. V 55. minúte prihrávku M. Vidu Divkovič prenechal K. Vidovi, ktorý z päťky poslal loptu do siete – 1:0. V 59. minúte domáci Kone fauloval v pokutovom území Dražiča, za čo dostal červenú kartu. K pokutovému kopu sa postavil Šporar, Jedlička však jeho strelu vyrazil. Na druhej strane Bajrič fauloval Vidu, následnú strelu z priameho kopu poslal Ronan tesne vedľa. V 72. minúte to skúsil z diaľky Divkovič, ale Greif jeho pokus chytil. V 81. min. sa neujala ani strela Mohu z priameho kopu z hranice pokutového územia a tak si Slovan pripísal prvú prehru v sezóne.