Futbal-FL: Slovan doma zaváhal s Nitrou, ale zostal lídrom tabuľky

Vukan Savičevič (Bratislava), Adbulrahman Taiwo (Nitra) a Arťom Suchockij (Bratislava) v zápase 4. kola Fortuna ligy vo futbale medzi ŠK Slovan Bratislava - FC Nitra. V Bratislave 12. augusta 2018

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava v nedeľňajšom zápase 4. kola Fortuna ligy 2018/2019 iba remizovali na Pasienkoch s FC Nitra 1:1 a utrpeli prvú bodovú stratu v tomto ročníku najvyššej súťaže.

Napriek tomu si udržali prvé miesto v tabuľke o skóre pred rovnako 10-bodovým rivalom z Dunajskej Stredy, ktorý už v sobotu remizoval doma s Ružomberkom 2:2. S nulou na bodovom konte figuruje na chvoste tabuľky MFK Zemplín Michalovce.

Sagan po odstúpení z pretekov ME v Glasgowe: Snažil som sa, ale nešlo to

MŠK Žilina – AS Trenčín 2:3 (1:1)

Góly: 24. Cociuc (z 11 m), 74. Boženík – 40. a 72. Sleegers, 80. Škvarka (vl.). ŽK: Azango, Zubairu (obaja Trenčín). Rozhodovali: Ziemba – Kováč, Poláček, 2515 divákov.

Žilina: Holec – Anang, Kaša, Králik, Holúbek – Fazlagič – Cociuc (72. Pečovský), Škvarka – Jánošík (64. Vallo), Boženík, Mihalík (86. Gerebenits)

Trenčín: Šemrinec – Yem, Šulek, Lawrence, Skovajsa – El Mahdioui – Ubbink (78. Čatakovič), Zubairu – Sleegers (90.+ Kvocera), Umeh (78. Mance), Azango

Jaroslav Kentoš, tréner MŠK Žilina: „Videli sme veľmi dobrý zápas. Mali sme doňho dobrý vstup, súpera sme vysoko napádali, nedávali sme mu priestor a získavali sme lopty. Zaslúžene sme sa ujali vedenia. Súper potom prevzal iniciatívu a inkasovali sme lacný gól na 1:1. Ten zastavil našu aktivitu. V druhom polčase začal aktívnejšie Trenčín, bol dominantnejší, silnejší na lopte. Inkasovali sme po prienikovej prihrávke, dokázali sme ešte zareagovať po rohu na 2:2, na nešťastný tečovaný tretí gól sme už nestačili zareagovať. V určitých fázach mal náš výkon dobré parametre, hrali sme proti veľmi dobrému súperovi. Vidím veľký priestor na to, aby sme sa v ďalších zápasoch zlepšovali herne aj výsledkovo.“

Vladimír Cifranič, asistent trénera AS Trenčín: „Odohrali sme ťažký zápas s dobrým súperom. Po pohárovej výhre sme si verili. Začiatok zápasu bol vlažnejší z našej strany, v hre sme mali veľa nepresností, ale postupom času sme sa zlepšovali. V druhom polčase sme prebrali iniciatívu, diktovali sme tempo hry. Inkasovali sme po dvoch štandardných situáciách, ale našťastie sme dali o gól viac, a preto sme s výsledkom spokojní.“

FL: Komu sa v sobotu darilo a kto pohorel. Kompletné výsledky futbalu

ŠK Slovan Bratislava – FC Nitra 1:1 (0:1)

Góly: 88. Šporar – 44. Taiwo. Rozhodovali: Sedlák – Benko, Hrmo, ŽK: Fábry, Hroššo (obaja Nitra), 1192 divákov

Slovan: Greif – Apau, Saláta, Laczkó, Suchockij – Savičevič (46. Holman), De Kamps (69. Čavrič) – Hološko, Rabiu, Cmiljanič (46. Moha) – Šporar

Nitra: Hroššo – Kuník, Križan, Farkaš, Chovanec – Taiwo, Kóňa, Šimončič, Kotrík – Fábry (86. Machovec), Vestenický (78. Steinhübel)

Preteky s hromadným štartom na ME v Glasgowe vyhral Trentin

Martin Ševela, tréner Slovana: „Z našej strany nebol najmä prvý polčas dobrý. Chýbali predovšetkým pohyb stredových hráčov a podpora krajných obrancov. Krídla neboli také ťahové, ako by sme chceli. Absentovala hra dopredu, aj keď sme si vypracovali šance, ktoré by sme mali premieňať. Je to o efektivite, pokiaľ by sme dali góly, bolo by to úplne iné. Súper skóroval hneď z prvej šance. Do druhého polčasu sme museli urobiť zmeny, Moha bol priamočiarejší a veľmi nebezpečný. Chalani išli nabudenejší, videl som túžbu a väčšiu energiu, že chcú niečo urobiť so zápasom. Podarilo sa nám streliť iba remízový gól. Nitra hrala vyrovnanú partiu v Žiline, takisto s Dunajskou Stredou. Príležitostí v ligovom zápase sa musíme chopiť lepšie. Chceli sme zvíťaziť, nepodarilo sa nám to, máme iba bod. Liga je dlhodobá, ale mrzí nás strata dvoch bodov.“

Ivan Galád, tréner Nitry: „Napriek vysokej kvalite Slovana sme túžili zvíťaziť, boli sme k tomu veľmi blízko, ale je to šport. Pracujeme veľmi dobre už rok a pol, aj keď teraz nemáme výsledky, aké by sme chceli. Boli sme blízko s Dunajskou Stredou, boli sme blízko v nedeľu, nabudúce to už zvládneme. Prajem Slovanu všetko dobré v Európe.“