Jednou vetou

Futbal: Kovačič sa stal definitívne hráčom Chelsea Londýn

Mateo Kovačič

Foto: TASR/AP

utbalista Mateo Kovačič sa stal kmeňovým hráčom Chelsea Londýn, kde v uplynulej sezóne hosťoval z Realu Madrid. Španielsky klub zaňho zinkasuje približne 40 miliónov eur.

 Prestup sa uskutočnil napriek tomu, že Chelsea dostala od Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) zákaz prestupov na nasledujúce dve obdobia za transfery neplnoletých hráčov. Kovačič bol totiž súčasťou klubu už pred tým, ako FIFA v tejto veci rozhodla. Podobná situácia nastala aj v prípade Gonzala Higuaina, ktorého si „The Blues“ zapožičali z Juventusu Turín. V jeho prípade sa však rozhodli opciu neuplatniť.

Jún v Maďarsku bol rekordne teplý

„Veľmi som si moje hosťovanie v tíme Chelsea užil. Cítim sa tu veľmi dobre, páči sa mi Londýn a zamiloval som si Premier League. Veľmi ma teší, že sa môžem stať permanentnou súčasťou tohto klubu,“ povedal Kovačič po podpise zmluvy.

Vicemajster sveta naskočil v uplynulej sezóne do 51 duelov a výraznou mierou prispel k víťazstvu v Európskej lige a tretiemu miestu v lige, vďaka čomu sa Chelsea po ročnej prestávke opäť predstaví v Lige majstrov.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu