Jednou vetou

Futbal-LN: Rusnák spustil kanonádu Hapalovcov: „Super výsledok a výkon tímu“

Tréner Pavel Hapala

Foto: TASR

Gólom v 6. minúte uľahčil Albert Rusnák slovenskej futbalovej reprezentácii cestu za tromi bodmi v piatkovom zápase 1. skupiny B-divízie Ligy národov.

Domáci tím na lavičke s novým kormidelníkom Pavlom Hapalom predviedol v Trnave proti už istému víťazovi skupiny Ukrajine ofenzívny a uvoľnený výkon, pridal ďalšie tri presné zásahy a po presvedčivom víťazstve 4:1 si zvýšil sebavedomie pred pondelňajším zápasom s Českom.

„Super výsledok a veľmi dobrý výkon celého mužstva. Smerom dopredu aj dozadu sme odviedli skvelú prácu,“ nešetril superlatívmi Rusnák, ktorý okrem presného zásahu zaznamenal dve gólové asistencie a patril k najlepším hráčom zápasu.

Futbal: Gostič: „Odmalička som Slovan zbožňoval, dnes som z neho smutný“

„Tréner nám zdôrazňoval, že si štandardkami vieme pomôcť ku gólu. Dnes sme si vytvorili viacero šancí zo štandardiek a aj môj gól padol po nej, hoci loptu na ceste do siete ešte tečoval jeden z ukrajinských obrancov,“ vyhlásil Rusnák, ktorý si zo svojho klubu Realu Salt Lake priniesol do reprezentácie výbornú formu.

„Som ofenzívny hráč a odo mňa sa čakajú góly a asistencie. Či to bol môj najlepší výkon v reprezentácii? Možno aj áno,“ dodal skromne.

Filozofia trénera Hapala, pod ktorého vedením hrával aj v reprezentácii do 21 rokov, mu vyhovuje. „Každý tréner má niečo svoje. On sa snaží presadiť štýl futbalu, ktorý sme hrali v dvadsaťjednotke. Pre krátkosť času sme zatiaľ nemali príležitosť preniesť niektoré taktické veci na ihrisko, ale čím dlhšie tu budeme, tým to bude lepšie. Tréner nás nabádal, aby sme Ukrajincov vysoko napádali. Do 60. minúty sme to robili perfektne, potom sme sa za stavu 4:1 na pokyn stiahli do bloku a hrali toľko, koľko sme potrebovali.“

Vďaka výhre nad Ukrajinou nemusia Slováci triumfovať v Česku dvojgólovým a vyšším rozdielom, stačí im „obyčajné“ víťazstvo, aby súpera v tabuľke preskočili.

Futbal: Argentína zdolala v prípravnom zápase Mexiko 2:0

Druhé miesto zaručuje zotrvanie v B-divízii nasledujúcej edície LN a výhodnejšiu pozíciu pri žrebe kvalifikácie EURO 2020, ktorý sa uskutoční 2. decembra v Dubline.

„Česi vyhrali v Poľsku, my nad Ukrajinou, obaja sme si zvýšili sebavedomie. Doteraz sme sa sústredili na zápas s Ukrajinou, teraz už naša príprava smeruje k pondelňajšiemu súboju, v ktorom pôjde o všetko. Musíme vyhrať, remíza pre nás nič nerieši. Teším sa na zápas a rovnako aj všetci spoluhráči s realizačným tímom. Bude to veľké derby pred plným štadiónom, v ktorom pôjde o záchranu v B-divízii,“ dodal Rusnák.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu