Jednou vetou

Futbal-LN: Slováci pomohli Čechom nájsť tvár, Dočkal: „Ideme správnym smerom“

Ondrej Duda (Slovensko) a Bořek Dočkal (Česko).

Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Česká futbalová reprezentácia preklenula neúspešné obdobie a našla svoju tvár, od nástupu trénera Jaroslava Šilhavého na lavičku dosiahla v štyroch zápasoch tri výhry.

V pondelkovom šlágri 1. skupiny B-divízie Ligy národov zdolala Slovensko 1:0 a práve na úkor postfederálneho rivala si udržala druhé miesto v tabuľke, ktoré bolo v hre.

Šilhavý sa ujal tímu po Karlovi Jarolímovi, ktorému zlomili väz septembrová prehra 1:2 s Ukrajinou v Lige národov a debakel 1:5 s Ruskom v príprave. Debutoval výhrou 2:1 v Trnave a na Slovákov ušil víťaznú taktiku aj v Prahe.

Futbal-LN: Pekarík po prehre v Česku nehľadal výhovorky: „Nesplnili sme cieľ“

„Prvých 20 minút nám to ale nešlo podľa našich predstáv, nehrali sme to, čo sme chceli. Na situáciu sme však na ihrisku rýchlo zareagovali. Dohodli sme sa, že vysunieme pressing vyššie, aby sa ich kľúčoví hráči nedostávali tak ľahko k loptám. Táto taktika nám vyšla, strelili sme gól a po ňom sme dokázali udržať blok vysoko, čo robilo Slovákom problémy. Som rád, že sme vydržali až do konca a dosiahli cenné víťazstvo,“ zhodnotil duel kapitán českej reprezentácie Bořek Dočkal.

Z tímu, ktorý bol ešte pred dvoma mesiacmi terčom posmechu v radoch vlastných fanúšikov, sa stal rešpektovaný protivník. Príchodom Šilhavého sa vymenil vzduch v kabíne, hráči uverili jeho filozofii.

„Pred dvoma mesiacmi sme sa nachádzali v ťažkej situácii, s ktorou sme neboli spokojní my hráči a ani naši fanúšikovia. Každý ďalší zápas sme preto vnímali ako veľmi dôležitý odrazový mostík smerom k lepšej budúcnosti. Uvedomili sme si, že každý výkon a výsledok, či ide o súťažný alebo prípravný zápas, nás posúva na našej ceste ďalej. Myslím, že tie štyri zápasy nám nastavili zrkadlo, že ideme správnym smerom,“ zhodnotil Dočkal doterajšie účinkovanie mužstva pod novým kormidelníkom.

Takýto bol galavečer bojových umení v Bratislave!

Česi zostávajú v B-divízii LN a udržia si druhý kôš pred žrebom kvalifikácie EURO 2020. Premiérový ročník Ligy národov podľa Dočkala splnil očakávania.

„Z môjho pohľadu nejde o nič zlé, že sa vymyslela takáto súťaž. Stretli sa v nej tímy, ktoré boli plus-mínus na jednej úrovni. Zistili sme, kde sa nachádzame. Po turbulentnom období sme sa dokázali skonsolidovať a podľa mňa sme v skupine obstáli, čo nám môže len pomôcť,“ poznamenal 30-ročný stredopoliar Philadelphie Union.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu