Jednou vetou

Futbal: Modrič nielen chorvátskym, ale aj balkánskym Športovcom roka

Luka Modrič

foto: TASR

Futbalista Luka Modrič sa stal prvýkrát chorvátskym Športovcom roka. Kapitán vicemajstrov sveta má za sebou najúspešnejšiu sezónu v kariére. Na šampionáte v Rusku ho vyhlásili za najlepšieho hráča turnaja, začiatkom decembra získal Zlatú loptu francúzskeho magazínu France Football a ukončil desaťročnú hegemóniu Cristiana Ronalda s Lionelom Messim.

Zároveň ho zvolili za najlepšieho športovca na Balkánskom polostrove. Na druhom a treťom mieste skončili tenisti Srb Novak Djokovič a Rumunka Simona Halepová. Anketu organizuje Bulharská tlačová agentúra BTA.

Futbal: Koulibaly obeťou rasizmu, Ancelotti pohrozil stiahnutím tímu z ihriska

Modrič v tomto roku vyhral aj individuálnu cenu pre najlepšieho hráča roka podľa Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA). Modričovi sa darilo aj na klubovej úrovni. S Realom Madrid vyhral tretíkrát za sebou Ligu majstrov i MS klubov. „Je to pre mňa veľká česť byť najlepší športovec Chorvátska, veľmi si to cením,“ povedal Modrič po prevzatí ocenenia na slávnostnom galavečere v Záhrebe.

Za najlepšiu chorvátsku športovkyňu roka vyhlásili atlétku Sandru Perkovičovú – dvojnásobnú olympijskú šampiónku v hode diskom. Informovala o tom agentúra DPA.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu