Jednou vetou

Futbal: Pačinda dostal za urážku rozhodcu stop na tri zápasy

Slovenský reprezentačný stredopoliar Erik Pačinda a za ním brankár Michal Šulla počas brífingu pred zápasmi slovenskej futbalovej reprezentácie s Dánskom v Trnave a Ukrajinou vo Ľvove. Senec, 2. septembra 2018

foto: TASR

Slovenského útočníka Erika Pačindu potrestala disciplinárna komisia Futbalovej asociácie Českej republiky (FAČR) trojzápasovým dištancom. Dôvodom je červená karta, ktorú inkasoval v zápase juniorskej ligy proti Dukle Praha.

Pačinda v drese plzenskej rezervy hrubo urazil hlavného rozhodcu duelu Jiřího Houdeka. Na prípadný debut za ‚áčko‘ Viktorie si tak bude musieť počkať až do štvrtého jarného kola, informoval internetový portál iDnes.cz.

Futbal: Sudca etickej komisie FIFA odstúpil po korupčných podozreniach z funkcie

Bývalý futbalista Dunajskej Stredy prišiel na západ Čiech po prestupovom termíne, mohol preto hrať iba za juniorku. Podľa zápisu o stretnutí videl Pačinda najskôr žltú kartu za kritiku rozhodcu, keď sa slovne domáhal nariadenia priameho kopu. Následne voči arbitrovi použil vulgárne nadávky a musel opustiť ihrisko po červenej karte.

V jesennej časti najvyššej súťaže sa v drese Plzne už neobjaví obranca Lukáš Hejda. Ten dostal od disciplinárky trojzápasový trest za vylúčenie v stretnutí s Libercom.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu