Jednou vetou

Futbal: Rabiotov prestup do Barcelony je údajne na spadnutie

Ilustračné foto

foto: TASR/AP

Francúzsky futbalista Adrien Rabiot sa údajne dohodol na podmienkach prestupu z parížskeho St. Germain do FC Barcelona.

Do Katalánska by mohol odísť už v zimnom termíne, prípadne po skončení prebiehajúcej sezóny ako voľný hráč. Informoval o tom športový denník Mundo Deportivo.

Futbal: Ligového rozhodcu v Grécku napadli štyria maskovaní muži

Dvadsaťtriročnému stredopoliarovi vyprší aktuálna zmluva s PSG v júni 2019 a novú sa rozhodol nepodpísať, čo nahnevalo nielen fanúšikov klubu, ale aj športového riaditeľa úradujúceho francúzskeho majstra Antera Henriquea. Ten sa vyjadril, že Rabiot sa bude musieť pripraviť na menšiu minutáž v zápasoch.

Počas utorkového osemfinálového zápasu francúzskeho Ligového pohára fanúšikovia PSG vyvesili na tribúne transparent, na ktorom dali najavo svoje antipatie voči Rabiotovi: „Nepotrebujeme ťa,“ znel odkaz fanúšikov.

Šatan po rozlúčke oživil spomienky, vyzdvihol MS 2000 v Petrohrade

K situácii sa vyjadril aj jeho tímový spoluhráč Brazílčan Marquinhos: „Je to škoda. Môžem povedať, že od začiatku sme si sadli, mali sme priateľský vzťah. Spolu sme vyrastali a zlepšovali sa. On však urobil svoje rozhodnutie a klub tiež.“

Rabiot prešiel mládežnickou akadémiou PSG a svoj debut vo francúzskej Ligue 1 si odkrútil v roku 2012. V drese Paríža nastúpil v 154 stretnutiach.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu