Jednou vetou

FUTBAL: Sabov tím v Turecku postúpil do najvyššej súťaže

Ilustračná fotografia

Foto: Twitter

Stredopoliar Erik Sabo pomohol Karagümrüku k návratu do najvyššej tureckej súťaže po 36 rokoch, Marek Rodák ako brankárska jednotka Fulhamu ťahá svoj klub medzi anglickú elitu.

Slovenský stredopoliar Erik Sabo sa podieľal na postup klubu Fatih Karagümrük do najvyššej tureckej futbalovej súťaže. Vo finálovom súboji baráže si Karagümrük poradil s Demirsporom až v penaltovom rozstrele, v piatej sérii bol úspešný aj 28-ročný Sabo. Karagümrük bol ročníku 2019/2020 nováčikom II. ligy a do najvyššej tureckej súťaže sa dostal premiérovo po 36 rokoch, v minulosti v nej hral v sezóne 1983/1984 a predtým v rokoch 1958 až 1963. Erik Sabo, ktorý v minulosti pôsobil ako legionár aj v Izreaeli a Grécku, má s Karagümrükom zmluvu do leta 2021.

Už len jeden krok od postup do najvyššej súťaže v Anglicku má Fulham slovenského brankára Mareka Rodáka. Tento tím postúpil už do finále druholigovej baráže, keď po triumfe na pôde Cardiffu 2:0 v prvom súboji podľahol rovnakému súperovi v domácej odvete 1:2. Slovenský brankár odchytal obe stretnutia. Na klub 23-ročného košického rodáka Rodáka čaká finále v utorok 4. augusta na pôde štadióna Wembley proti Brentfordu, úspešnejší z tejto konforntácie si zaistí meistenku v Premier League 2020/2021. Rodák v tejto sezóne odchytal už 35 duelov Fulhamu a je tímovou jednotkou.

„Cardiff nemal čo stratiť a podľa toho aj hral. Bol to mimoriadne nervózny zápas, dôležité však je, že sme napriek prehre postúpili. Musíme sa teraz dôkladne pripraviť na utorok, čaká nás úplne iný zápas. Som veľmi hrdý na chlapcov, že sa dostali až do finále baráže, je to výnimočný tímový úspech,“ zhodnotil kouč Scott Parker triumf svojho Fulhamu vo videu na klubovom webe.

Ďalší slovenský futbalista, útočník Michal Ďuriš, si v medzisezónnom období musí nájsť nového zamestnávateľa. Tridsaťdvaročný reprezentant SR totiž ukončil pôsobenie v cyperskom tíme Anorthosis Famagusta, informuje o tom oficiálny klubový web. Ďuriš hral za Anorthosis od januára 2018, keď na Cyprus prišiel z ruského tímu FK Orenburg. V minulosti pôsobil aj v Česku a na Slovensku hral za Banskú Bystricu. „Ďakujeme Michalovi za jeho spoluprácu a prínos pre náš klub. Prajeme mu veľa úspechov v budúcnosti v profesionálnej aj súkromnej sfére,“ uvádza sa na webe Anorthosisu.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu