Jednou vetou

FUTBAL: Slovan Bratislava podpísal na tri roky Čecha Petráka, pozitívne referencie mal aj od Mintála

Ondřej Petrák

Foto: skslovan.com

Český futbalista Ondřej Petrák je prvou letnou posilou slovenského majstra ŠK Slovan Bratislava. Vedenie Slovana s ním podpísalo trojročný kontrakt.

Defenzívny stredopoliar strávil uplynulých sedem rokov v Nemecku, kde pravidelne nastupoval v prvej, resp. v druhej bundeslige. V minulosti prešiel aj mládežníckymi reprezentáciami Česka. Na jeseň 2018 sa vďaka spoľahlivým výkonom v Nemecku dostal aj do nominácie reprezentačného áčka. Informuje o tom oficiálny portál skslovan.com.

Ondřej Petrák si v Norimbergu pripísal celkovo 135 štartov, z toho 33 v I. bundeslige. V strede poľa využíva svoje fyzické predpoklady, zároveň dobre vypĺňa voľné priestory a je prínosom pri zakladaní útoku. „Po zranení Filipa Lichého a odchode Marina Ljubičiča bolo našou prioritou posilniť stred poľa. V strede nám typologicky chýbal vysoký, fyzicky disponovaný hráč. Ondřej Petrák spĺňal naše kritériá a som veľmi rád, že sme ho získali a dohodli sme sa na trojročnom kontrakte. Dlhodobo sme ho sledovali a zároveň sme získali pozitívne referencie od Mareka Mintála, ktorý ho dobre pozná z Norimbergu. Ondřej môže priniesť do stredu poľa to, čo nám v niektorých zápasoch chýbalo. V jeho prospech hovorí, že počas siedmich rokov v Nemecku pravidelne hrával a nazbieral veľké skúsenosti, ktoré môže teraz zúročiť. Verím, že bude pre naše mužstvo platná posila,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Petrák je odchovanec Slavie Praha, kde prešiel mládežníckymi kategóriami a ako mladík sa presadil aj v prvom tíme. Začiatkom roka 2014 prestúpil do Norimbergu, ktorý v tom čase pôsobil v I. bundeslige. Ako 21-ročný debutoval v tejto prestížnej súťaži v súboji s Hoffenheimom (4:0). Posledné mesiace strávil na hosťovaní v Drážďanoch.

„Po takmer siedmich rokoch v Nemecku som už potreboval zmenu, chcel som zažiť niečo iné a získať novú motiváciu. Slovan bol mojou prioritou a som veľmi rád, že to takto dopadlo. Prvé dojmy sú výborné, štadión na Tehelnom poli je úplne fantastický. Dlho som nestál na takom krásnom štadióne, a to som naposledy pôsobil v Nemecku. Veľmi túžim po zisku titulu. Chcem pomôcť k naplneniu klubových cieľov či už na domácej alebo medzinárodnej scéne,“ povedal Ondřej Petrák.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu