Futbal: SR 18 zdolala Lotyšsko a na Memoriáli V. Ježka skončila na 5. mieste

Ilustračné foto.

foto: TASR/AP

Slovenská futbalová reprezentácia do 18 rokov zvíťazila v sobotňajšom zápase na Memoriáli Václava Ježka nad Lotyšskom 2:0 a na prestížnom mládežníckom turnaji obsadila konečnú piatu priečku. Oba góly zverencov Stanislava Maceka strelil v druhom polčase Roman Čerepkai.

sumár – o 5. miesto:
Lotyšsko 18 – Slovensko 18 0:2 (0:0)
Góly: 72. a 85. Čerepkai
zostava SR 18: Belko – Salvan (46. Rigo), Leitner, Capko, Selecký – T. Gabriš (46. Mojžiš), Hornyák, Vyletel (46. Olejník) – Kaprálik (86. Majkút), Matoš (59. Čerepkai), Tučný (59. Kubík)

Cyklistika: UCI spätne udelila Petacchimu dvojročný trest za krvný doping

Stanislav Macek, tréner SR 18 (zdroj: www.futbalsfz.sk): „Držali sme sa nášho konceptu hry. Hrať vysoko, aktívne, napádať súpera, tlačiť, čo sa nám aj darilo. V prvom polčase sme si predstavovali väčšiu kvalitu na lopte, robili sme zbytočné chyby v prechode do útoku a neboli sme takí nebezpeční. V druhom sa po prestriedaní hra zlepšila, s pribúdajúcim časom sme boli dominantnejší, hralo sa prakticky na jednu bránku. Rozhodla strelecká efektivita Čerepkaia, ktorý dvakrát skóroval, čo nás teší. Z víťazstva sa tešíme, vážime si ho a ideme ďalej.“

Môže vás zaujímať

Švajčiarske médiá sa po prehre so Slovenskom obuli do Laaksonena