Jednou vetou

Futbal: Stoch predĺžil so Slaviou zmluvu do júna 2022: „Som tu veľmi spokojný“

Miroslav Stoch

Foto: TASR

Slovenský futbalový reprezentant Miroslav Stoch v stredu predĺžil zmluvu so Slaviou Praha o ďalšie tri roky. Nový kontrakt ofenzívnemu stredopoliarovi vyprší až v júni 2022.

„Pocity sú skvelé, predĺženie zmluvy vnímam ako odmenu za prácu, ktorú som tu odviedol. Podpisom som dal najavo, že sa mi v Slavii páči a som tu veľmi spokojný,“ uviedol najlepší strelec Slavie v prebiehajúcej sezóne pre klubový web.

Jakeš sa po roku teší na Dakar: Už nech som tam

Ciele má so „zošívanými“ najvyššie: „Krátkodobý je samozrejme sa pokúsiť zakončiť jeseň na prvom mieste v tabuľke a postúpiť v Európskej lige do jarnej časti. Cieľ celej Slavie je potom v tejto sezóne zisk titulu, to nás ale čaká ešte dlhá cesta.“

„Miroslav Stoch je jedným z najlepších strelcov našej ligy a veľkou osobnosťou Slavie. Som rád, že sme podpísali predĺženie o tri roky. Miňo sa s nami zúčastní bojov o majstrovský titul a dúfam, že aj o Ligu majstrov o ďalšie úspechy v pohároch,“ povedal predseda predstavenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

Slováci na MEÚ v boxe takmer necestovali, nakoniec sa vrátili s medailami

Stoch na jeseň ťahá ofenzívu Slavie, na konte má deväť ligových gólov a tri asistencie. „Je teraz jedným z najdôležitejších článkov. Som rád, že svoju formu potvrdzuje. Ako ho poznám, je v najlepšom rozpoložení, je to absolútne komplexný hráč, nebezpečný pri zakladaní útoku i v jeho konečnej fáze. Berie si loptu v pozíciách, kde by si iný netrúfol,“ pochválil Stocha tréner Jindřich Trpišovský.

Do Slavie prišiel Stoch v auguste 2017. Nedávno sa po výmene trénera vrátil aj do kádra slovenskej reprezentácie.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu