Jednou vetou

Futbal: Trénerom Česka sa podľa očakávania stal Jaroslav Šilhavý

Futbalový Tréner Jaroslav Šilhavý (vstrede).

Foto: archívne, TASR

Jaroslav Šilhavý sa podľa očakávania stal novým trénerom českej futbalovej reprezentácie.

Na poste nahradil Karla Jarolíma, ktorého vedenie Futbalovej asociácie Českej republiky (FAČR) odvolalo minulý týždeň po prehrách s Ukrajinou 1:2 v Lige národov, respektíve v príprave 1:5 v Rusku.

Ako v utorok informoval portál iDnes.cz, Šilhavý dostal zmluvu do decembra 2019. Asistentmi 56-ročného kouča budú Jiří Chytrý, Tomáš Galásek a Milan Veselý. Šilhavý je bývalý tréner Slavie Praha, ktorú minulý rok priviedol k majstrovskému titulu a na jeseň 2017 ho prekvapujúco odvolali. Ako hráč je tiež rekordérom v počte ligových zápasov v ČR.

Pri českom národnom tíme už pôsobil, ako začínajúci tréner robil asistenta Karlovi Brücknerovi a Petrovi Radovi v rokoch 2003 až 2009.

Futbal: Celta s prvou prehrou v sezóne, Lobotka prihral na gól Boufalovi

„Voľba bola pomerne logická. V jeho prospech hovorí viacero úspechov. Musíme sa pozerať dopredu a som pevne presvedčený o tom, že to bude fungovať,“ povedal predseda FAČR Martin Malík. V ére samostatnosti je Šilhavý deviatym hlavným trénerom českej reprezentácie. Stojí pred ním úloha zvládnuť kvalifikáciu EURO 2020, ktorú vyžrebujú v decembri tohto roka v Dubline.

Šilhavého prvým zápasom vo funkcii hlavného kormidelníka národného tímu bude súboj Ligy národov 2018/2019 proti Slovensku, ktorý je na programe 13. októbra v Trnave. O tri dni budú hrať Česi na Ukrajine.

Môže vás zaujímať

Češky v Bratislave bez Kvitovej, obnovila si zranenie ruky