Jednou vetou

Futbal: Účastníci plánovanej Superligy nepôjdu na MS a ME, pohrozil Infantino

Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino

foto: TASR

Hráči, ktorí budú pôsobiť v kluboch plánovanej európskej futbalovej Superligy, nebudú môcť štartovať na majstrovstvách sveta a Európy. V stredu to vyhlásil prezident FIFA Gianni Infantino.

„Buď ste tu, alebo ste tam,“ dal na výber Infantino v reakcii na údajné plány najväčších európskych klubov spustiť v roku 2021 novú elitnú súťaž, nezávislú od UEFA a národných asociácií.

O jej prípravách informoval nemecký magazín Der Spiegel na základe údajov z platformy Football Leaks.

V Superlige by podľa uniknutých dokumentov malo štartovať 16 klubov. Jedenásť zakladajúcich (Real Madrid, FC Barcelona, Manchester United, Chelsea Londýn, Arsenal Londýn, Manchester City, Liverpool, Paríž St. Germain, Juventus Turín, AC Miláno a Bayern Mníchov) by malo účasti v každom ročníku na obdobie 20 rokov.

Futbal: Počet účastníkov MS v Katare pravdepodobne nerozšíria

Pätica tzv. pozvaných klubov (Atletico Madrid, Borussia Dortmund, Olympique Marseille, Inter Miláno a AS Rím) by mohla zostúpiť do nižšej divízie.

„Ak sa odtrhnete, tak ste odtrhnutí. Nemôžete mať jednu nohu vnútri a jednu vonku. To je náš prístup k celej veci, ale samozrejme, právnici o tom môžu diskutovať veľmi dlho,“ povedal riaditeľ právneho oddelenia FIFA Alasdair Bell.

Infantino podľa agentúry AP stále verí, že sa nájde riešenie, s ktorým by aj najväčšie kluby boli spokojné. Takým by mohol byť projekt nového modelu MS klubov, kde by z 24 účastníkov bolo minimálne 12 európskych.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu