Jednou vetou

Futbalová hviezda aj napriek zákazu pohybu vybehla na drink

Hráč saudskoarabského klubu Al-Ittihad Aleksandar Prijovič

foto: Facebook Aleksandar Prijovič

Hráč saudskoarabského klubu Al-Ittihad Aleksandar Prijovič nedodržal nariadenie týkajúce sa obmedzenia pohybu a zákazu združovania osôb. Prijovič napriek opatreniam popíjal v belehradskom hoteli, prišla ho zatknúť polícia.

Srbského futbalového útočníka Aleksandara Prijoviča v Belehrade zatkli za porušenie opatrení tamojšej vlády počas pandémie koronavírusu. Hráč saudskoarabského klubu Al-Ittihad nedodržal nariadenie týkajúce sa obmedzenia pohybu a zákazu združovania osôb, keď v jednom z belehradských hotelov popíjal s ďalšími 19 ľuďmi.

Policajti všetkých zadržali v piatok večer, pričom zo vzniknutej situácie bude mať pravdepodobne problémy aj prevádzkovateľ hotela.

Už predtým sa proti reštrikčným opatreniam previnil ďalší srbský futbalista Luka Jovič. Opustil karanténu Realu Madrid a vrátil sa do vlasti, kde ho videli zabávať sa v uliciach Belehradu.

Srbská vláda stanovila pre občanov vracajúcich sa zo zahraničia pre pandémiu koronavírusu až 28-dňovú izoláciu, no Jovič sa tváril, akoby sa ho táto povinnosť netýkala. Vyhováral sa, že mu nikto nedal správne inštrukcie, ako má postupovať.

Jovič si pravdepodobne až následne uvedomil, čoho sa dopustil a prostredníctvom instagramu sa ospravedlnil za to, že mohol pre mnohých ľudí znamenať zdravotné nebezpečenstvo.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu