Gáboríkova Ottawa prehrala s Calgary

Marián Gáborík v zápase proti Calgary v Ottawe 9. marca 2018

Hokejisti Calgary Flames zvíťazili v nočnom zápase zámorskej NHL na ľade Ottawy Senators tesne 2:1. V drese domácich odohral 15:03 minút slovenský útočník Marián Gáborík, ktorý vyslal tri strely na bránku súpera.

aktualizované: 10:18

Calgary zaznamenalo druhý triumf a vďaka nemu sa priblížilo na jeden bod k druhej voľnej karte v Západnej konferencii. O jeho góly sa postarali Sam Bennett a Matt Stajan, v 53. minúte znížil z trestného strieľania Jean-Gabriel Pageau, ale „senátorom“ sa už vyrovnať nepodarilo. Flames podržal brankár David Rittich, ktorý zaznamenal 29 úspešných zákrokov. V druhej tretine výborným zákrokom ľavým betónom vychytal Gáboríkovu šancu. „Máme dva body a to je to najdôležitejšie. Nezáleží na tom, že som nedosiahol shutout, ten môže prísť v ďalšom zápase,“ povedal pre nhl.com. „Zobrali sme dva body a letíme domov. Máme za sebou dobrý trip,“ uviedol Stajan.

Detroit pokračuje v slabých výkonoch, na ľade Columbusu prehral 2:3 a negatívnu sériu natiahol už na šesť zápasov. Naopak, Blue Jackets vyhrali štvrtý duel v rade. V ich drese zaznamenal dva góly obranca Seth Jones, ktorý v uplynulých ôsmich stretnutiach nazbieral už desať bodov (5+5). „Padá mi to tam. Niekedy sa podaria takéto série a potom máte 15-20 zápasov bez bodu. Taký je hokej,“ povedal.

Tesný triumf zaznamenali aj hráči Dallasu, ktorí doma zdolali Anaheim 2:1. Stars prehrávali od 18. minúty po góle Ryana Getzlafa, no v tretej tretine dokázali otočiť stav. O vyrovnanie sa postaral Devin Shore a triumf zariadil v 55. minúte Jamie Benn, obaja skórovali v presilovkách. „Bolo to super. Držali sme sa svojho herného plánu, tvrdo sme pracovali, mali sme pár presiloviek a využili sme ich,“ povedal Benn.

Najviac gólov padlo vo Vancouveri, kde domáci Canucks prehrali s Minnesotou 2:5. Hosťujúci Eric Staal zaznamenal už svoj 37. gól v sezóne a na konte má už 68 bodov.

NHL výsledky

Columbus Blue Jackets – Detroit Red Wings 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Góly: 16. Calvert (Wennberg, Savard), 22. S. Jones (Panarin, Atkinson), 29. S. Jones (Jenner, Vanek) – 16. Helm (Glendening, Witkowski), 57. Athanasiou (Abdelkader, Green)

Ottawa Senators – Calgary Flames 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Góly: 53. Pageau – 5. S. Bennett (Ferland, Kulak), 52. Stajan (Lazar, J. Gaudreau)

Dallas Stars – Anaheim Ducks 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

Góly: 49. Shore (Seguin, Jamie Benn), 55. Jamie Benn (Klingberg, Seguin) – 18. Getzlaf (Perry, Rakell)

Vancouver Canucks – Minnesota Wild 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)

Góly: 1. Del Zotto (Horvat, Gagner), 28. J. Jokinen (Gudbranson, D. Sedin) – 2. Parise (Niederreiter, Dumba), 23. Cullen (Ennis, Coyle), 36. E. Staal (Mikael Granlund, Spurgeon), 60. Coyle (Cullen), 60. M. Foligno (Olofsson, Winnik)