Jednou vetou

Vlhovú od bronzu v kombinácii delilo 65 stotín sekundy

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová v super-G v Alpskom centre Čongson na ZOH 2018 v juhokórejskom Pjongčangu 17. februára 2018

foto: TASR

Švajčiarska lyžiarka Michelle Gisinová získala na ZOH v Pjongčangu zlatú medailu v alpskej kombinácii. V horskom dejisku Čongson triumfovala suverénnym spôsobom s náskokom 97 stotín pred Američankou Mikaelou Shiffrinovou. Bronzovú medailu vybojovala Švajčiarka Wendy Holdenerová (+1,44). Slovenka Petra Vlhová skončila piata (+1,73), od bronzu ju delilo 65 stotín. Barbara Kantorová bola 18. (+9,04).

Gisinová si vytvorila výbornú východiskovú pozíciu po kombinačnom zjazde, v ktorom dosiahla tretí najrýchlejší čas. V slalome dokáže jazdiť na hranici elitnej pätnástky a vo štvrtkovej druhej časti kombinácie predviedla perfektnú jazdu.

Odrazila nápor favorizovanej Shiffrinovej a slávila životný úspech. Jej doposiaľ najlepším výsledkom na vrcholných podujatiach bolo zlato v tímovej súťaži z MS.

Pre Američanku je striebro aspoň čiastočnou náplasťou za nevydarený špeciálny slalom, v ktorom skončila štvrtá. Vlhová bola po zjazde 13. so stratou 3 sekundy 21 stotín na vedúcu Američanku Lindsey Vonnovú.

Vďaka druhému najlepšiemu času v slalome sa posunula na konečnú piatu priečku. Vonnová pochovala šance na ďalšiu olympijskú medailu krátko po štarte slalomu a súťaž nedokončila.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu