Jednou vetou

Godla si chce výkonmi v Litvínove otvoriť dvere do našej reprezentácie

Denis Godla, archívne

foto: TASR - Martin Baumann

Denis Godla o svojom klubovom koučovi Vladimírovi Országhovi: "Je to super tréner. Je detailista, všetko má prepracované, všetky pásma. Je veľmi poctivý."

Slovenský hokejový brankár Denis Godla v minulej sezóne premiérovo v kariére zamieril do Česka a aj keď sa mu s Kladnom v predchádzajúcom ročníku nedarilo, rozhodol sa zotrvať v tejto súťaži. Zamieril však do Litvínova, kde nahradil iného slovenského brankára Jaroslava Janusa.

V novom pôsobisku sa 25-ročný Kežmarčan teší na spoluprácu s trénerom brankárov Zdeňkom Orctom. „Viem, že je to kvalitný tréner, to sa o ňom hovorilo už v Kladne. Dúfam, že sa mi bude dari a budeme hrať o vyššie priečky,“ povedal Godla v rozhovore pre portál iDnes.cz.

Medzi brankármi síce nebude mať krajana, no súčasťou tímu je útočník František Gerhát a novým hlavným koučom Vladimír Országh. „Spoznali sme sa v národnom tíme, je to super tréner. Je detailista, všetko má prepracované, všetky pásma. Je veľmi poctivý,“ pokračoval Denis Godla.

Mladý brankár verí, že kvalitnými výsledkami v novom pôsobisku by si mohol opäť otvoriť dvere do slovenskej reprezentácie. „To by bolo super, je to jedna z motivácií. Keď budeme na vyšších priečkach, reprezentácia by mohla prísť,“ poznamenal.

Zaspomínal si aj na minulosezónnu spoluprácu so 48-ročným Jaromírom Jágrom v Kladne. „Je to celosvetová legenda. Čo vo svojich rokoch predvádzal, je úžasné. Je to úplne normálny človek, dokázal si aj robiť srandu. A keď v šatni zvýšil hlas, všetci počúvali,“ dodal Godla.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu