Goggiová víťazkou problematického zjazdu v Crans Montane

Talianska lyžiarka Sofia Goggiová zvíťazila v zjazde Svetového pohára v švajčiarskom rezorte Crans Montana v sobotu 23. februára 2019.

foto: TASR/AP

Talianska lyžiarka Sofia Goggiová zvíťazila v sobotňajšom zjazde Svetového pohára v švajčiarskom rezorte Crans Montana. Na druhom mieste skončila domáca Joana Hählenová s mankom 0,49 sekundy. Tretiu priečku obsadila Nicole Schmidhoferovú z Rakúska (+0,52). Na štarte chýbala Slovenka Petra Vlhová i líderka klasifikácie SP Američanka Mikaela Shiffrinová.

Dojatá Petra Vlhová si slávu v rodnom Mikuláši užila so slzami v očiach

Preteky poznačili problémy s časomerom, pre ktoré museli viackrát prerušiť preteky. Ten vypovedal službu aj po dojazde Hählenovej, ktorá si musela niekoľko minút počkať, kým sa dozvedela, že sa dostala priebežne na čelo o tri stotiny pred Schmidhoferovú.

Vedenie jej vydržalo až do jazdy Goggiovej. Talianka odštartovala s číslom 13, v strednej časti trate si vypracovala náskok, ktorý postupne zveľadila na takmer pol sekundy.

O ďalšie prerušenie sa postarala Tiffany Gauthierová. Talianskej pretekárke pri prejazde jednej z bránok nevydržalo koleno a skončila v ochrannej sieti. Nevinne vyzerajúci pád si napokon vyžiadal letecký transport.

Na ME v šprinte zlato pre Nóra Tarjei Boea, 40. Šima

Goggiová sa postavila na najvrchnejší stupienok prvýkrát v tejto sezóne, celkovo šiesty raz v SP. Hählenová sa na pódium vrátila po siedmich rokoch.

Úradujúca majsterka sveta v zjazde Slovinka Ilka Štuhecová mala smolu. Odštartovala ako prvá, no preteky nedokončila, keď nezvládla náročnejšiu technickú pasáž v strednej časti trate a spadla.

Môže vás zaujímať

Real Madrid nastúpi proti FC Bruggy bez Ramosa aj Kroosa