Jednou vetou

GOLF: Už čoskoro aj turnaje s divákmi a bez masiek. Duel hviezd!

Ilustračná foto

foto: Pixabay.com

Už budúci víkend sa uskutoční duel golfových šampiónov Tigera Woodsa a Phila Mickelsona, ktorí budú mať po boku hviezdy amerického futbalu Peytona Manninga a Toma Bradyho

Golfové turnaje na pozadí s hlasnými výkrikmi divákov po vydarených odpaloch. Možno už čoskoro sa všetko vráti do starých koľají, aspoň tak to fanúšikom tohto športu sľubuje americký prezident Donald Trump. A dodáva, že diváci sa budú stretávať v hojnom počte a nebudú musieť mať na sebe ochranu tváre.

„Nechceme ľudí v maskách, ako to bolo v uplynulých mesiacoch. Chceme návrat do normálneho stavu s veľkými masami ľudí na športových podujatiach, ktorí sa budú zabávať a nie mať starosti o svoje zdravie,“ uviedol Donald Trump vo vysielaní NBC počas víkendového exhibičného a zároveň charitatívneho turnaja dvojíc v Juno Beach na Floride.

Podujatie sa konalo za prísnych hygienických opatrení zatiaľ bez divákov. Favorizované duo Rory McIlroy – Dustin Johnson si poradilo s tandemom Rickie Fowler – Matthew Wolff. Na boj s ochorením COVID-19 účastníci vyzbierali viac než 5 miliónov USD. Bola to vôbec prvá golfová akcia naživo vysielaná televíziou v USA po vyše dvojmesačnej prestávke spôsobenej celosvetovou pandémiou koronavírusu. Trump podľa portálu laola1.at zároveň sľubuje, že čoskoro sa rozbehne aj populárna séria PGA Tour.

Už budúci víkend sa uskutoční dlhoočakávaný duel golfových šampiónov Tigera Woodsa a Phila Mickelsona, ktorí budú mať po svojom boku hviezdy amerického futbalu Peytona Manninga a Toma Bradyho. Rovnako pôjde o exhibíciu s charitatívnym rozmerom. Prvý turnaj série PGA Tour je naplánovaný na 11.- 14. júna vo Fort Worth v Texase. Minimálne prvý mesiac sa na americkom okruhu bude hrať bez prítomnosti divákov.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu