Jednou vetou

Gombos po prehre s Džumhurom: V druhom sete mi nedal šancu

Bosniansky reprezentant Damir Džumhur

foto: TASR

Slovenskí tenisti prehrávajú po úvodnej dvojhre stretnutia 2. kola 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára s Bosnou a Hercegovinou 0:1. O prvý bod pre hostí sa na antuke v bratislavskom NTC postaral Damir Džumhur, ktorý zdolal slovenskú dvojku Norberta Gombosa 6:4, 6:1. V druhom piatkovom singli si zmerali sily slovenská jednotka Martin Kližan a bosnianska dvojka Mirza Bašič.

Džumhur už v úvode zápasu demonštroval, prečo je na 32. mieste svetového rebríčka. Hral rýchlo a variabilne, výborne sa pohyboval, robil minimum nevynútených chýb. V treťom geme po úspešnom bekhendovom obhodení prelomil podanie súpera a ujal sa vedenia 2:1. Gombos síce bleskovo kontroval rebrejkom a následne otočil na 3:2, no záver setu patril Džumhurovi, ktorý od stavu 3:4 získal tri gemy v rade.

Vlaňajší víťaz turnajov ATP v Petrohrade a Moskve úplne ovládol dianie na centri, dominoval vo výmenách, deptal Gombosa stopbalmi. V druhom dejstve odskočil slovenskému reprezentantovi na 4:0 a zápas s prehľadom dotiahol do úspešného konca. Vzájomnú bilanciu s Gombosom, ktorému dal nový slovenský daviscupový kapitán Dominik Hrbatý prednosť pred Andrejom Martinom i Jozefom Kovalíkom, upravil na 4:2.

Gombos priznal, že Džumhur zvíťazil zaslúžene. „Začiatok zápasu mi vyšiel, vyhral som niekoľko ťažkých dlhých výmen. Všetko sa však otočilo za stavu 4:4, keď som si po troch nevynútených chybách prehral podanie. Džumhur to potom dobre doservoval a v druhom sete už na dvorci dominoval a nedal mi šancu. Neustále ma tlačil, veľa vybehal a dokázal vrátiť aj loptičky, ktoré by pre iných hráčov boli už stratené. Nedokázal som nájsť na jeho hru recept, nevedel som si pomôcť podaním,“ uviedol v prvej reakcii pre RTVS.

2. kolo 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára:

SLOVENSKO – Bosna a Hercegovina 0:1 po úvodnej dvojhre

Norbert Gombos – Damir Džumhur 4:6, 1:6

nasleduje Martin Kližan – Mirza Bašič

sobota: 14.00 Andrej Martin, Igor Zelenay – Bašič, Tomislav Brkič
Kližan – Džumhur, Gombos – Bašič

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu