Jednou vetou

Gombos postúpil do štvrťfinále dvojhry na challengeri Bratislava Open

Norbert Gombos

foto: TASR - Michal Svítok

Slovenský tenista Norbert Gombos sa prebojoval do štvrťfinále dvojhry na antukovom challengeri Bratislava Open. V 2. kole si ako nasadená osmička poradil s dvanástkou "pavúka" Rakúšanom Lucasom Riedlerom 6:7 (4), 6:1, 6:4. V dueli o postup do semifinále nastúpi proti víťazovi súboja medzi ďalším Slovákom Jozefom Kovalíkom a Bielorusom Vladimirom Ignatikom.

Aktualizované 18.07

„Zápas proti Riedlerovi bol veľmi náročný. Lucasa poznám z challengerov, je to nepríjemný hráč, ktorý často mení rytmus. Tajbrejk prvého setu mi nevyšiel podľa predstáv, no potom som pridal a bolo to vidno na mojej hre. V treťom sete som ho brejkol za stavu 4:4 a už som to dotiahol do úspešného konca. Derby s Jojom Kovalíkom by bolo zaujímavé, má výbornú formu a bol by v pozícii favorita,“ uviedol Gombos.

Atletika: Kladivárka Hrašnová obsadila na Zlatej tretre siedmu pozíciu

Medzi elitnú osmičku postúpil aj piaty nasadený Andrej Martin. Čecha Adama Pavláska zdolal 3:6, 6:1, 6:2 a natiahol víťaznú sériu na sedem zápasov. Minulý týždeň triumfoval na challengeri v kazašskom Šymkente. „Mám toho v nohách už dosť a v prvom sete som sa na kurte hľadal. Od začiatku druhého dejstva som však začal hrať dobre a podarilo sa mi zápas otočiť. Uvidíme, kto bude môj štvrťfinálový súper, derby s Martinom Kližanom by bolo zaujímavé a divácky atraktívne,“ povedal Martin.

dvojhra – osemfinále:
Andrej MARTIN (5-SR) – Adam Pavlásek (ČR) 3:6, 6:1, 6:2, Norbert GOMBOS (8-SR) – Lucas Riedler (12-Rak.) 6:7 (4), 6:1, 6:4, Attila Balázs (7-Maď.) – Zdeněk Kolář (11-ČR) 6:3, 6:7 (5), 6:2, Václav Šafránek (ČR) – Frederico Ferreira Silva (Portug.) 6:1, 7:6 (6), Mohamed Safwat (13-Eg.) – Marcelo Arevalo (Salv.) 6:7 (0), 7:6 (5), 6:4, Blaž Rola (6-Slovin.) – Alexej Vatutin (9-Rus.) 4:6, 6:4, 6:3
UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o tretí odsek a ďalší výsledok.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu