Jednou vetou

Guľa apeluje na fanúšikov Plzne. Zdravie je na prvom mieste!

Adrian Guľa

FOTO TASR – Dano Veselský

Rodák z Novák verí, že súčasná situácia sa čoskoro zlepší.

Futbalisti Plzne odštartovali jarnú časť sezóny vo veľkom štýle. Pod vedením nového trénera Adriána Guľu vyhrali všetkých päť súťažných zápasov a vrátili sa do boja o titul. Česká liga je však pre koronavírus prerušená, a tak má klub i široká verejnosť úplne iné starosti. Rodák z Novák sa prostredníctvom videa na facebooku prihovoril fanúšikom Plzne, poprial im zdravie a tiež ich vyzval k disciplíne.

„Ahojte viktoriáni, v tejto situácii by sme vás chceli pozdraviť a popriať vám, aby ste boli zdraví a tiež disciplinovaní. Futbal momentálne počká a zdravie je na prvom mieste. Rešpektujme pokyny úradov a veci, ktoré sú nariadené, aby sme sa čo najskôr mohli stretnúť pri tom, čo všetci máme veľmi radi – pri našom futbale. Držte sa. Verím, že čoskoro to pominie a vidíme sa v Doosan aréne a na iných futbalových štadiónoch,“ povedal 44-ročný Guľa.

Koronavírus spôsobil predčasné ukončenie českej hokejovej extraligy a zatiaľ nie je isté pokračovanie futbalovej sezóny. V Česku bolo doposiaľ testovaných na koronavírus viac než 6300 ľudí, pričom u takmer 400 z nich sa potvrdilo ochorenie Covid-19. Pozitívnou správou je, že tri osoby sa dokázali vyliečiť, išlo o pacientov v nemocnici v Ústí nad Labem.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay je už blízko finále