Jednou vetou

Guľa je medzi kandidátmi na post hlavného trénera Sparty Praha

Tréner Adrián Guľa

foto: TASR

Kormidelník slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Adrián Guľa je jedným z kandidátov na post hlavného trénera Sparty Praha. Informoval o tom portál efotbal.cz. Vedenie "rudých" minulý týždeň odvolalo Zdeňka Ščasného a vedením mužstva dočasne poverilo jeho dovtedajšieho asistenta Michala Horňáka.

Guľu záujem Sparty príjemne prekvapil. „Trénovať Spartu by ma jednoznačne lákalo, zatiaľ však neprišlo k žiadnemu kontaktu. Keby sa Sparta ozvala, záležalo by na internom rokovaní. Musel by som sa oboznámiť s konkrétnymi vecami, až potom by som sa tým začal zaoberať,“ povedal bývalý tréner Žiliny a Trenčína pre isport.blesk.cz.

O Guľovom príchode na Letnú sa v kuloároch hovorilo už pred tromi rokmi. Návratu na klubovú scénu by sa slovenský kouč nebránil. „Klub takého rangu ako je Sparta je pre každého trénera výzva a splnenie sna. Sparta má svoju kvalitu a dlhoročnú tradíciu,“ dodal Guľa, ktorého považujú za vážneho kandidáta na post lodivoda Sparty aj pre jeho priateľský vzťah so šéftrénerom sparťanskej mládeže Jaroslavom Hřebíkom.

Môže vás zaujímať

Školková by bola najradšej doma, v Nice čaká na rozhodnutie federácie