Jednou vetou

Guľa privítal 23 z 24 hráčov, Dancák nahradil chorého Šveca

Tréner Adrián Guľa

foto: TASR

Tréner slovenskej reprezentácie do 21 rokov Adrian Guľa privítal na seneckom zraze pred prípravnými stretnutiami s Arménskom (6. júna o 18.00 h v Žiari nad Hronom) a Českom (9. júna o 15.00 h v Zell am See) 23 z 24 nominovaných futbalistov. V pondelok chýbal jedine útočník Ľubomír Tupta, ktorý v nedeľu vybojoval s Hellasom Verona postup do najvyššej talianskej súťaže.

V nominácii došlo k jednej vynútenej zmene, stredopoliara Jakuba Šveca z FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble pre chorobu nahradil legionár Samuel Dancák z pražskej Dukly. „Nálada v tíme je výborná. Chalani sa tešia, že sú tu. V tomto čase sú v reprezentačných tímoch po celom svete len najlepší futbalisti a oni si dobre uvedomujú, čo to pre nich znamená. Okrem Jakuba Šveca mal zdravotný problém aj Dominik Špiriak, ale ten zatiaľ zostáva s nami,“ povedal Guľa pre oficiálnu stránku Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Rehák Štefečeková novou prezidentkou Špeciálnych olympiád Slovensko

Pre dvadsaťjednotku to je posledný zraz pred jesenným štartom kvalifikácie majstrovstiev Európy 2021 tejto vekovej kategórie. Začne ju v septembri dvojzápasom na pôde Azerbajdžanu a Lichtenštajnska: „Tento júnový, už dovolenkový termín je špecifický. Hlavné bude, aby sa hráči naučili pracovať v najvyššom nasadení za každých okolností. Potrebujeme vidieť, ako hráči reagujú po tom, ako sa im nedarilo na klubovej úrovni. Tiež budeme zvedaví, či si niektorí prenesú formu z klubu aj do reprezentácie.“

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu