Jednou vetou

Gymnastika: Olympijský výbor USA sa ospravedlnil za Nassarovu kauzu

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Olympijský výbor USA (USOC) sa ospravedlnil za aféru bývalého lekára ženskej gymnastickej reprezentácie Larryho Nassara. Nezávislá vyšetrovacia správa dospela k záveru, že organizácia neochránila športovkyne.

Nassara odsúdili na viac než 300 rokov väzenia za sexuálne zločiny, ktorých sa dopustil na minimálne 265 ženách. USOC zrušil pred mesiacom štatút USA Gymnastics ako národného riadiaceho zväzu. Gymnastická organizácia ohlásila minulý týždeň bankrot. „Nassar síce nesie plnú zodpovednosť za desaťročia obťažovania dievčat a mladých žien, nepracoval však vo vákuu. Prostredie mu to uľahčilo,“ citoval z 233-stranovej správy web BBC. Pri jej tvorbe vypočuli vyše 100 ľudí a preskúmali viac ako 1,3 milióna dokumentov.

Atletika: Gonzalezovú po dopingovom náleze suspendovali

Podľa záverov sa funkcionári USOC Scott Blackmun a Alan Ashley dozvedeli o obvineniach voči Nassarovi v júli 2015, ale informácie neposkytli ďalej. Blackmun rezignoval zo zdravotných dôvodov vo februári. Olympijský výbor uviedol, že pristúpil k reformám, ktoré majú v budúcnosti ochrániť športovcov.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu