Jednou vetou

Hádzaná-LM: Prešovčania oživili postupové šance, Goluža: „Som optimistický“

Ilustračné foto

foto: Pixabay

Hádzanári Tatrana Prešov oživili šance na postup z C-skupiny Ligy majstrov.

Na palubovke Sportingu Lisabon potvrdili, že v tejto sezóne sa im u súperov darí a pripísali si cenné víťazstvo 28:26. Podľa kapitána Martina Straňovského sa Prešovčania prezentovali výkonom, aký by mali podať v každom zápase.

Do Portugalska cestovali so zámerom odčiniť dve domáce prehry z nedávnych zápasov Ligy majstrov a zároveň si udržať reálnu šancu na postup.

„Mali sme jasne danú obrannú aj útočnú formáciu. V obrane sme to zhusťovali a najmä spočiatku nám to vychádzalo. Výborne nám zachytal Igor Čupryna. V závere sme vyhrávali o štyri góly, no spravili sme hlúposti, po ktorých sme dostali dva góly. Bolo by určite krajšie udržať rozdiel šiestich gólov, ktorý sme mali v druhom polčase, no sme radi aj za dvojgólové víťazstvo,“ poznamenal Oliver Rábek, ktorý prispel k cennému víťazstvu piatimi gólmi.

MMA: Cormier obhájil titul v ťažkej váhe UFC

Tatran tým vrátil Sportingu nedávnu domácu prehru 27:30. „Je to pre nás veľmi dôležité víťazstvo. Na palubovke Sportingu sa nevyhráva každý deň. Ku každému zápasu by sme mali pristupovať tak ako k tomuto. Teraz máme doma Istanbul a uvedomujeme si, že ak chceme postúpiť, musíme vyhrať asi každý nasledujúci zápas,“ poznamenal Martin Straňovský.

Prešovčania mali ideálny štart do skupinovej fázy Ligy majstrov. Vyhrali prvé tri zápasy, po ktorých mohli postupové ambície potvrdiť v domácom dvojzápase s Čechovskými medveďmi a Sportingom Lisabon. To sa však nestalo, doma nezískali ani bod a tak museli pre udržanie si postupových šancí bodovať v Lisabone.

Víťazstvo z Portugalska je cenné a vďaka nemu sa zverenci Slavka Golužu bodovo vyrovnali tomuto súperovi. Pri prípadnej rovnosti bodov by v konečnom účtovaní rozhodoval vzájomný zápas a ten má o jeden gól lepší Sporting. Prešovčania preto veria, že ich napokon nebude mrzieť strata 6-gólového náskoku v druhom polčase.

NHL: Rinne podpísal novú dvojročnú zmluvu s Nashvillom

„Škoda záveru a povolenia koncentrácie. Prišlo niekoľko odrazených lôpt, na ktoré sme mohli lepšie reagovať a na konci niektoré strely, ktoré mohli byť lepšie zakončené. To sú detaily, ktoré na konci rozhodujú zápasy. O to viac mrzí prvý zápas doma v Prešove, ale musíme byť spokojní, lebo stále nehráme v plnej zostave. Aj bez chlapcov, ktorí chýbali, sme odohrali dobrý zápas. A aj keď vo vzájomnom zápase na Sporting nemáme výhodu, nevzdávame sa. Nie je to koniec Ligy majstrov, čakajú nás ďalšie zápasy. Som optimistický,“ poznamenal tréner Goluža.

Jeho zverenci nastúpia na ďalší zápas v Lige majstrov v sobotu 10. novembra proti Besiktasu Mogaz Istanbul, na ktorého palubovke v úvode sezóny zvíťazili 28:22.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu