Jednou vetou

HÁDZANÁ: Most vyhral kontumačne, Bánovce pred disciplinárnu komisiu

Ilustračné foto

foto: Pixabay

Hádzanárky HK Sokol Bánovce nad Bebravou nevycestovali do Mostu, na duel s lídrom nemali dosť zdravých hráčok.

Hádzanárky HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou sa v spoločnej slovensko-českej súťaži krčia na dne tabuľky s nulou na bodovom konte. Na palubovkách si pripisujú jednu prehru za druhou, teraz im pribudla ďalšia, ale nového druhu. Postarali sa v tejto sezóne o prvú kontumáciu.

V 24. kole MOL ligy hádzanárok sa v sobotu 7. marca od 16.00 h mali predstaviť na palubovke DHK Baník Most. K lídrovi tabuľky však nevycestovali zo zdravotných dôvodov, keďže nemali dostatok zdravých hráčok, o čom kompetentných informovali v deň zápasu.

„V zmysle vyššie uvedeného prišlo k porušeniu Reglementu súťaže a duel je skontumovaný výsledkom 10:0 v prospech družstva DHK Baník Most, ktorému sa pripisujú dva body do tabuľky. Prípadom sa ďalej bude zaoberať disciplinárna komisiu ligy,“ informoval riaditeľ MOL ligy Peter Brunovský a rozhodnutie zdôvodnil: „Keďže družstvo HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou nevycestovalo a nenastúpilo na zápas MOL ligy a nebola naplnená podstata článku 5 bodu 5 Rozpisu súťaže, teda nebolo doručené potvrdenie od okresného hygienika ani potvrdenia o práceneschopnosti hráčok, podľa platnej legislatívy nie je možné odložiť zápas MOL ligy na iný termín.“

Bánovce sa proti tomuto rozhodnutiu môžu odvolať do siedmich kalendárnych dní odo dňa doručenia tohto verdiktu.

DHK Baník Most je bez ohľadu na tieto dva body od „zeleného stola“ už istým víťazom MOL ligy 2019/2020.

Môže vás zaujímať

ATLETIKA: V Ríme Zapletalovej premiéra v Diamantovej lige