Jednou vetou

HÁDZANÁ: Na reprezentantov SR čaká od pondelka krátky zraz plný testov

Ilustračné foto

foto: Pixabay

Akcia sa uskutoční v Bratislave a na hráčov okrem iného čakajú aj testy na koronavírus. Podstúpia aj rozhovory s mentálnymi trénermi či testy kondično-koordinačných schopností

Slovenskú mužská reprezentáciu v hádzanej čaká už od pondelka trojdňový zraz, ktorého náplňou bude komplexné testovanie 28 adeptov na najcennejší dres. Akcia sa uskutoční v Bratislave a na hráčov okrem iného čakajú aj testy na koronavírus. Podstúpia aj rozhovory s mentálnymi trénermi či testy kondično-koordinačných schopností.

„Pôvodne sme chceli mať normálny zraz trvajúci aspoň týždeň, ale práve pre koronavírus sme od toho ustúpili, keďže hráči vzhľadom na dlhú pauzu nie sú tak trénovaní, ako by mali byť. Namiesto toho sme zvolili globálne testovanie, ktoré doteraz nebolo v hádzanárskej reprezentácii zvykom. Máme pred sebou dôležité obdobie až do domácich ME 2022, preto sme sa rozhodli diagnostikovať tzv. východiskový stav. Chceme zistiť, ako sú na tom hráči z hľadiska zdravotného, fyzického i mentálneho. Súčasťou toho bude aj test na COVID-19. Toto všetko nám zabezpečí fundovaná firma, ktorá má s takýmto testovaním skúsenosti, spolupracuje s futbalistami i hokejistami, má potrebné certifikáty. Sme s ňou v kontakte už pár mesiacov, počas ktorých nás jej odborníci presvedčili, aby sme sa zverili do ich rúk,“ prezradil manažér mužskej reprezentácie Zoltán Heister, cituje ho oficiálny web Slovenského zväzu hádzanej (SZH).

„Pôvodne sme chceli otestovať až tridsiatku hráčov, niektorí však vypadli, napríklad po zranení nebudeme teraz testovať Lukáša Urbana. Pozvali sme širší káder hráčov, ktorí pripadajú do úvahy pre spomenuté obdobie. Každému hráčovi pri testovaní založia osobnú kartu. Chceme robiť testovanie pravidelne, približne na štvrťročnej báze, aby sme vedeli, ako sú na tom v rôznych obdobiach, či už po dobrej letnej príprave, po jesennej časti sezóny alebo neskôr. Takýmto spôsobom chceme dlhodobo sledovať hráčov, porovnávať údaje, aby sme vedeli, ako znášajú zaťaženie a mali informácie, kto je vhodný do kádra na záverečnú fázu tohto obdobia, teda domáce majstrovstvá Európy,“ dodal Heister.

Zoznam pozvaných hráčov (zdroj: web SZH): Martin Briatka, Anur Burnazovič, Branislav Cigáň, Derviš Birdahič, Ľubomír Ďuriš, Marek Hnidák, Patrik Hruščák, Ľubomyr Ivanicja, Otto Kancel, Michal Koller, Michal Martin Konečný, Marek Korbel, Šimon Macháč, Marek Mikéci, Jakub Mikita, Dávid Mišových, Matúš Moravčík, Oliver Orosz, Lukáš Péchy, Martin Potisk, Jakub Prokop, Vladimír Ratkovský, Tomáš Rečičár, Boris Rešovský, Martin Slaninka, Martin Straňovský, Tomáš Urban, Marián Žernovič

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu