Jednou vetou

Hádzaná: Slovenky remizovali v druhom prípravnom dueli s Českom 22:22

Ilustračné foto

foto: TASR

Slovenské hádzanárky remizovali v sobotu v druhom z dvojice prípravných medzištátnych duelov s Českom v púchovskej sTC Aréne 22:22. Zápas sa hral bez prítomnosti divákov.

Volejbal: Nemecko – Holandsko 1:3 v A-skupine na MS žien

Tréner SR Ján Packa tak stále čaká na prvé víťazstvo po návrate na reprezentačnú lavičku, jeho zverenky v piatok prehrali v prvom stretnutí s ČR 22:26. Slovenky čaká na prelome novembra a decembra 1. fáza kvalifikácie MS 2019, Češky sa pripravujú na tohtoročné ME.

Prípravný zápas hádzanárok v Púchove:

Slovensko – Česko 22:22 (11:11)

Po vyrovnanom úvode sa s pribúdajúcimi minútami začali viac v útoku presadzovať domáce hráčky. Slovenky si postupne budovali náskok, v 10. minúte viedli 5:3, v 16. minúte už 8:4. Tréner ČR reagoval a vzal si oddychový čas, čo jeho zverenkám viditeľne prospelo. Postupne začali zmazávať manko a v 24. minúte zo sedmičky vyrovnali na 9:9. Do kabín sa išlo za nerozhodného stavu 11:11.

Začiatok druhého polčasu vyšiel lepšie Slovenkám, ktoré ovládli hru a v 38. minúte vyhrávali 16:12. Češky však opäť dokázali na nepriaznivý vývoj zareagovať. Viackrát vystihli nepresnú rozohrávku domácich hráčok a päťgólovou sériou otočili skóre na 19:18 vo svoj prospech.

Futbal: Cristiano Ronaldo čelí obvineniu zo znásilnenia

Oddychový čas kouča Packu prebral jeho zverenky a záver tak priniesol napínavú drámu. V 58. minúte Wollingerová premenila sedmičku a dostala svoj tím do vedenia 22:21. Duel sa však napokon skončil remízou, keď sa o vyrovnanie postarala v 59. min po individuálnej akcii Ryšánková.

Hlasy po zápase:

Ján Packa, tréner SR: „Bol to úplne iný zápas ako v piatok, z našej strany veľmi dobrý. Napriek tomu, že sme mali dve zranené hráčky – nemohla nastúpiť Szarková a v priebehu duelu sa zranila aj Pastorková – sme už hrali to, čo by sme chceli hrať. Pred stretnutím sme si povedali, čo by sme mohli zlepšiť oproti prvému duelu s Českom. Nemali sme už toľko technických chýb, boli tam aj individuálne činnosti. Myslím si, že sme dokonca boli lepším tímom ako súper. Remíza je však zaslúžená. Z hľadiska prípravy to bol veľmi dobrý zápas, som spokojný. Čo sa týka celého zrazu – myslím si, že sme odviedli veľa dobrej práce. Formujeme nové družstvo s novým systémom, s novými hráčkami, niektoré sme ešte nemali k dispozícii. Myslím si, že sme na dobrej ceste.“

Nikoleta Trúnková, s piatimi gólmi najlepšia strelkyňa SR: „Zápas bol oveľa lepší ako ten piatkový, nemali sme až toľko technických chýb a najmä nám fungovala obrana. V útoku sa chytili aj niektoré hráčky, ktoré sa v prvom zápase nechytali. Tento prípravný blok beriem pozitívne, prišiel nový tréner, ktorý nám ukázal, čo chceme hrať. Verím, že sa budeme od zápasu k zápasu zlepšovať.“

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu