Jednou vetou

Hádzanárkam rozhodujúci duel nevyšiel, za remízu ďakujú skvelým divákom

Ilustračné foto

foto: facebook SZH / Kristián Molnár

Slovenská ženská hádzaná zažila sviatok. Na takmer vypredanom štadióne Ondreja Nepelu privítali reprezentantky Maďarska. V kvalifikácii hranej na dva zápasy sa rozhodlo prakticky už v tom prvom, keď Maďarky doma triumfovali o deväť bodov. Slovenky napokon pred skvelým publikom uhrali remízu 24:24.

V bratislavskom zápolení bol najväčší rozdiel práve vo výkone slovenskej reprezentácie. „Vyvarovali sme sa zbytočných chýb a zahrali sme dnes lepšie aj v útoku,“ porovnala oba zápasy hráčka Slovenska Lucia Mikulčík, s ktorou súhlasila aj brankára Adriana Medveďová. „Hlavný rozdiel bol v tom, že sme sa vyvarovali hlúpych chýb. Dnes sme to zvládli bravúrne. Podľa mňa sme pokojne mohli aj vyhrať. Keď si odmyslíme tie pasáže, ktoré nám v prvom zápase nevyšli, tak s výkonmi môžeme byť spokojné. Máme sa od čoho odraziť do ďalšej kvalifikácie.“

„My nemáme žiadne hviezdy, my máme tím.“

Hráčky boli s miernym zlepšením spokojné, tréner mal však iný názor. „Cieľom bolo odstrániť naše výpadky v zápase. To sa nám úplne nepodarilo, keďže ich tam pár bolo. Dievčatá však do toho dali všetko a aj vďaka divákom vyrovnali. Nemyslím si, že to bola zaslúžená remíza, Maďarky boli lepšie. Niekoľko tisíc divákov však urobí svoje,“ vyzdvihol prínos fantastickej atmosféry tréner Dušan Poloz.

Podobnú atmosféru zažili slovenské hádzanárky prvý raz a po zápase neskrývali nadšenie. „Mala som husiu kožu od začiatku až do konca. Už dlho sme sa na to tešili a určite majú aj diváci zásluhu na tomto výsledku,“ vyjadrila sa Mikulčík. „Diváci nás hnali vpred, všetci sme to cítili, bol to náš ôsmy hráč na ihrisku. Škoda, že v tom zápase už v podstate o nič nešlo,“ dodala Lýdia Jakubisová.

Týmto zápasom ukončili hádzanárky sezónu, s ktorou sú spokojné aj napriek tomu, že sa im nepodarilo postúpiť na majstrovstvá sveta. „Z celého tímu mám veľmi dobrý pocit. Omladzujeme sa a na každom zraze urobíme veľký krok vpred,“ okomentovala obmenu tímu Lucia Mikulčík. Tréner Dušan Poloz poukazoval po zápase najmä na to, že káder prešiel výraznou obmenou. „Z 80 percent sme obmenili celý tím, zostali len štyri hráčky. Máme mladé dievčatá, ktoré získavajú v týchto dueloch obrovské skúsenosti. My nemáme žiadne hviezdy, my máme tím,“ dodal Poloz.

Môže vás zaujímať

Petra Vlhová zostala na čele boja o malý glóbus