Jednou vetou

Hádzanárky sa v baráži o MS 2019 stretnú so Švédskom

Ilustračné foto

foto: TASR

Slovenské hádzanárky sa v baráži o postup na MS 2019 v Japonsku stretnú so Švédskom. Rozhodol o tom sobotňajší žreb v Paríži, deň pred vyvrcholením prebiehajúceho európskeho šampionátu vo Francúzsku.

aktualizované: 17:39

Hrať sa bude na dva zápasy doma a vonku. Prvý duel je na programe vo Švédsku v termíne 31. mája až 2. júna, odveta v termíne od 4. do 6. júna na Slovensku.

P. Fialková druhá v stíhacích pretekoch 2. kola, Kuzminová piata

Slovenky pri žrebe figurovali medzi deviatkou nenasadených tímov. Účasť v baráži si vybojovali začiatkom decembra na domácom turnaji prvej fázy kvalifikácie MS v Šali, kde postupne zdolali Ukrajinu, Izrael i Kosovo.

Švédky obsadili na končiacich sa ME šiestu priečku, na vlaňajších MS v Nemecku skončili dokonca štvrté. V súboji so Slovenskom tak budú favoritom. „Napriek tomu si myslím, že je to prijateľný súper. Hrať sa dá s každým a my sa nebojíme nikoho,“ reagoval na žreb kouč Sloveniek Ján Packa. „Švédky sú určite kvalitné družstvo, patriace do európskej špičky. Diváci sa môžu tešiť na príťažlivé stretnutia. Šance sú vždy otvorené, s každým sa dá hrať. Videl som ich teraz na ME, majú dobré hráčske somatotypy. My chceme hrať proti nim rýchlu dynamickú hádzanú a bude záležať aj na tom, ako budú dievčatá v lete pripravené zo svojich klubov. My sa na súpera nachystáme, cieľom pre nás zostáva postup na šampionát.“

Slováci odcestovali do Kanady na MS20, Liška: Chceme urobiť dobrý výsledok

Na MS 2019 v Japonsku sa predstaví z Európy 13 tímov, istú účasť majú Francúzsko ako obhajca titulu a tri ďalšie tímy si postup zabezpečili z prebiehajúcich ME – Rusko, Holandsko a Rumunsko. Zvyšných deväť vzíde z budúcoročnej baráže. MS v Japonsku sa uskutočnia od 30. novembra do 15. decembra 2019.

Slovenské hádzanárky naposledy štartovali na MS ešte v roku 1995 v Rakúsku a Maďarsku, kde obsadili 12. miesto. Na vrcholnom podujatí sa naposledy predstavili na ME 2014 v Chorvátsku a Maďarsku, kde ich barážový súper Švédsko vybojoval bronz.

Dvojice baráže o postup na MS 2019 v Japonsku (pvé zápasy 31. mája-2. júna 2019, odvety 4.-6. júna 2019):

Chorvátsko – Nemecko
Dánsko – Švajčiarsko
Švédsko – SLOVENSKO
Bielorusko – Nórsko
Srbsko – Poľsko
Česko – Čierna Hora
Macedónsko – Slovinsko
Rakúsko – Maďarsko
Španielsko – Island

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu