Halák prispel k víťazstvu Islanders nad Buffalom, Slováci nebodovali

Jaroslav Halák sa po výhre Islanders nad Buffalom stal treťou hviezdou zápasu. New York 27. decembra 2017

Hokejisti New Yorku Islanders v bránke so Slovákom Jaroslavom Halákom zdolali v noci na štvrtok v zámorskej NHL Buffalo 3:2 po predĺžení.

Halák predviedol v prvom zápase po vianočnej prestávke 35 úspešných zákrokov a vyhlásili ho za tretiu hviezdu stretnutia. Víťazný gól domácich „ostrovanov“ strelil v druhej minúte predĺženia Mathew Barzal.

Radosť z výhry mal aj kapitán Bostonu Zdeno Chára, Bruins si poradili doma s Ottawou jednoznačne 5:1. Naopak naprázdno vyšiel Detroit so slovenským útočníkom Tomášom Tatarom, ktorý prehral na ľade New Jersey 1:3.

Nebodoval ani obranca Andrej Sekera, ktorého Edmonton podľahol domácemu Winnipegu 3:4. Do zostavy Jets sa opäť nezmestil slovenský útočník Marko Daňo, v pozícii zdravého náhradníka bol už v 29. zápase v rade.

NHL výsledky:

Boston Bruins – Ottawa Senators 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)

Góly: 6. K. Miller (Backes, Riley Nash), 9. Heinen (Spooner, Grzelcyk), 22. Riley Nash, 35. Riley Nash (Bjork), 59. Backes (Grzelcyk, Heinen) – 24. Chabot (Mark Stone, Brassard)

Carolina Hurricanes – Montreal Canadiens 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Góly: 4. T. Teräväinen (Faulk), 50. Aho (E. Lindholm, J. Staal), 59. Aho (Slavin, Pesce) – 26. Galchenyuk (Petry)

New Jersey Devils – Detroit Red Wings 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Góly: 16. Hischier (Santini, Hall), 19. Hischier (Hall, Bratt), 60. Vatanen (Coleman) – 29. Abdelkader (Bertuzzi, D. Larkin)

New York Islanders – Buffalo Sabres 3:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 – 1:0)

Góly: 24. Chimera (Clutterbuck, Cizikas), 59. Josh Bailey (Tavares), 62. Barzal (Josh Bailey, Tavares) – 30. Girgensons (Eichel), 52. Okposo (E. Kane)

Halák (NYI) 35/37 – 94,60 % úspešnosť zákrokov, tretia hviezda

Pittsburgh Penguins – Columbus Blue Jackets 5:4 po sam. nájazdoch (0:2, 1:1, 3:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 26. Sheary (Rust, Sheahan), 44. P. Kessel (Hörnqvist, Malkin), 55. Malkin (P. Kessel, Crosby), 59. Guentzel (Hörnqvist, Malkin), rozhod. sam. nájazd: Malkin – 10. Milano (S. Jones, Nutivaara), 15. Jenner (Bjorkstrand, N. Foligno), 37. Panarin (Calvert, D. Savard), 50. Panarin (J. Anderson, Dubois)

Minnesota Wild – Dallas Stars 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Góly: 20. Spurgeon (Coyle, Ennis), 26. E. Staal (Coyle, Brodin), 34. Mikael Granlund (Zucker, M. Koivu), 60. Zucker (Mikael Granlund, Suter) – 13. Seguin (Lindell, D. Shore), 31. Janmark (Seguin, Jamie Benn)

New York Rangers – Washington Capitals 1:0 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0, 1:0)

Rozhod. sam. nájazd: Zuccarello

St. Louis Blues – Nashville Predators 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Góly: 54. Sobotka (Brodziak, Pietrangelo) – 11. C. Smith (Josi), 37. Järnkrok (F. Forsberg, Irwin)

Winnipeg Jets – Edmonton Oilers 4:3 (2:2, 2:1, 0:0)

Góly: 9. Little (Ehlers, Perreault), 15. Armia (Hendricks, D. Kulikov), 21. Connor (Wheeler, Scheifele), 30. Armia – 7. Draisaitl (McDavid, Davidson), 17. Puljujärvi (Russell, McDavid), 31. Khaira (R. Strome, Draisaitl)

Colorado Avalanche – Arizona Coyotes 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Góly: 4. Rantanen (E. Johnson, Landeskog) – 1. Rieder (Perlini, Chychrun), 31. Goligoski (Keller), 56. Crouse (Archibald, Connauton)

Anaheim Ducks – Vegas Golden Knights 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Góly: 2. Rakell (Silfverberg, Montour) – 18. Theodore (Nosek, O. Lindberg), 36. Eakin (Bellemare), 41. W. Karlsson (Marchessault), 59. Perron (Haula, Schmidt)