Jednou vetou

Halák si našiel nový klub

Jaroslav Halák v drese Islanders

zdroj: TASR/AP

Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák podpísal dvojročnú zmluvu s tímom NHL Boston Bruins. V nedeľu to na Twitteri oznámil novinár Fox Sports Andy Strickland. Halák by mal v Bostone zarobiť ročne 2,5 milióna dolárov. Zatiaľ sa čaká na oficiálne potvrdenie od klubu.

Trh s voľnými hráčmi odštartoval v nedeľu popoludní a slovenský gólman bol jedným z hráčov, o ktorého malo mať záujem niekoľko klubov. Napokon sa dohodol s „medveďmi“ a v jednom tíme sa tak môže stretnúť s ďalšími slovenskými hokejistami Zdenom Chárom, Petrom Cehlárikom a Martinom Bakošom. Bakoš a Cehlárik majú dvojcestné zmluvy, účasť v prvom tíme si môžu vybojovať v predsezónnom kempe.

Fehérváry podpísal s Washingtonom nováčikovskú zmluvu

Generálni manažéri mali možnosť rokovať s potenciálnymi voľnými hráčmi už od minulej nedele. Halák by mal v Bostone bojovať o post jednotky s Tuukom Raskom, fínskemu brankárovi robil v uplynulej sezóne náhradníka Rus Anton Chudobin. Ten sa 1. júla stal rovnako ako Halák voľným hráčom a krátko po oznámení dohody slovenského brankára s „medveďmi“ sa dohodol na zmluve s Dallasom Stars.

Môže vás zaujímať

Petra Vlhová zostala na čele boja o malý glóbus