Jednou vetou

Hamšík dostal neapolský dres s číslom 512 a diplom pre člena KLK

Marek Hamšík

foto: TASR/AP

Kapitán futbalistov Neapola Marek Hamšík sa pred nedeľňajším zápasom Serie A proti Chievu Verona dočkal pocty. Slovenský reprezentant si z rúk Lorenza Insigneho prevzal špeciálny dres s číslom 512, ktorý mu bude navždy pripomínať rekordný počet odohratých zápasov v drese SSC.

Od svojho agenta Juraja Vengloša následne dostal sošku a prezident Klubu ligových kanonierov (KLK) Tomáš Medveď mu odovzdal diplom za to, že v najvyššej talianskej súťaži strelil 100 gólov. Magickú métu pokoril Hamšík v zápase s FC Turín. Proti Chievu nenastúpil a Neapol s posledným tímom tabuľky nečakane iba remizoval 0:0. Na vedúci Juventus Turín stráca už osem bodov.

Chievo si pod vedením nového trénera Domenica Di Carla pripísalo  do tabuľky vôbec prvý bod. Verončania síce dosiahli štvrtú remízu, no v septembri im odrátali tri body pre podvody v účtovných dokladoch. Tréner SSC Carlo Ancelotti bol po zápase sklamaný, že jeho zverenci nepotvrdili úlohu favorita.

Scolari získal po návrate do Brazílie domáci titul ako tréner Palmeiras

„Najmä v prvom polčase nám chýbala väčšia intenzita. Chievo dobre vykrývalo priestory, nedokázali sme sa presadiť proti jeho obrane. Z remízy však netreba robiť žiadnu tragédiu. Uvidíme, ako na tom budeme v tabuľke po skončení jesennej časti, potom príde rad na hodnotenie. Teraz sa musíme naplno sústrediť na stredajší duel Ligy majstrov proti Crvenej Zvezde Belehrad, v ktorom musíme bezpodmienečne bodovať naplno,“ citovala Ancelottiho agentúra DPA.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu