Hamšík vidí v Maďaroch ťažkého súpera: „Musíme hrať jednoducho“

Marek Hamšík

foto: TASR/AP

Slovenskú futbalovú reprezentáciu povedie v kvalifikácii majstrovstiev Európy 2020 v pozícii kapitána Marek Hamšík. Líderskú úlohu prevzal po Martinovi Škrtelovi, ktorý v marci ukončil kariéru v najcennejšom drese spoločne s ďalším obrancom Tomášom Hubočanom a útočníkom Adamom Nemcom.

V 9. finálovom kole šanca na glóbusy pre Kuzminovú i P. Fialkovú

Namiesto nich tréner Pavel Hapal na úvodné kvalifikačné zápasy nominoval nováčikov: obrancu Michala Sipľaka, stredopoliara Martina Chriena a útočníka Pavla Šafranka. Napriek čiastkovej obmene kádra v šatni panuje tradične pohodová atmosféra.

„Nálada je veľmi dobrá, s chalanmi sa poznáme dlho. Sú tu aj nové tváre, ale tie poznajú mladších z mládežníckych reprezentácii, takže sa všetci tešíme na novú výzvu,“ povedal 31-ročný stredopoliar na stredajšej tlačovej konferencii.

Na úvod kvalifikácie sa Slováci stretnú vo štvrtok v Trnave s Maďarskom. Hoci ide o južného suseda SR, Hamšík zápas nepovažuje za rovnaké derby ako s Českom, napriek tomu očakáva na tribúnach búrlivú atmosféru: „Podľa mňa to nie je až také ako duel Česko – Slovensko, ale budú ich hnať skvelí fanúšikovia. Ich sektor bude určite vypredaný a určite prispejú k vynikajúcej kulise.“

V Ríme zatkli člena mestskej rady za korupciu pri výstavbe štadióna

Hamšík si už v minulosti zahral proti Maďarsku, bolo to však pred jedenástimi rokmi a za úplne iných okolností.

„Pripomenuli mi, že som proti nim hral v roku 2008. Vtedy to však bolo v rámci prípravy a určite to nebolo také dôležité ako vo štvrtok. Čaká nás náročný, agresívny súper, cez ktorého sa bude ťažko presadzovať,“ povedal Hamšík a ponúkol svoj pohľad na najschodnejšiu cestu za úspechom: „Musíme hrať jednoducho. Oni hrajú vysoký pressing, takže musíme ho obísť jednoduchými prihrávkami, potom budeme mať aj viac priestoru.“

Po Maďarsku sa zverenci Pavla Hapala v nedeľu stretnú s domácim Walesom. Okrem nich v E-skupine narazia na vicemajstra sveta Chorvátsko a Azerbajdžan.

Slováci túžia po víťaznom odpichu, Pekarík: Rozhodnú detaily

„Myslím si, že táto skupina je veľmi vyrovnaná. Výsledok na MS automaticky stavia do úlohy favorita Chorvátov, ale opakujem, bude to veľmi vyrovnané,“ uviedol Hapal.

Môže vás zaujímať

V Mníchove zatkli 30 fanúšikov CZ Belehrad za výtržníctvo