Jednou vetou

Hapal odmieta nálepku favorita, z Prahy sa chce vracať s dobrou náladou

Tréner Pavel Hapala

Foto: TASR

Pred pondelkovým ostro sledovaným súbojom 1. skupiny B-divízie Ligy národov s Českom nepociťuje tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Pavel Hapal nervozitu. Naopak, na derby sa teší a verí, že návrat z Prahy sa bude niesť v dobrej nálade. Znamenalo by to, že hostia postfederálneho rivala pokorili a na jeho úkor sa zachránili v B-divízii.

„Teším sa na zápas a to ešte viac po výsledku, ktorý sa nám podarilo dosiahnuť proti Ukrajine. Verím, že sme dobre naladení a že sa ešte s lepšou náladou budeme vracať domov,“ uviedol 49-ročný nástupca Jána Kozáka, ktorý na lavičke slovenského národného tímu debutoval výhrou 4:1 nad už istým víťazom zoskupenia Ukrajinou.

Hapala potešilo, že na palube Boeingu, ktorý po 40-minútovom pobyte vo vzduchu pristál na pravé poludnie na Letisku Václava Havla, boli všetci hráči. Teda aj stredopoliar Stanislav Lobotka, ktorý pre zranenie členka nefiguroval na súpiske proti Ukrajine, ale aj Juraj Kucka, Peter Pekarík, Adam Zreľák a Dávid Hancko, ktorí v piatkovom súboji v Trnave utrpeli rôzne menšie či väčšie šrámy. „Verím, že všetci budú na zápas nachystaní. Juraj vynechá dnešný tréning, ale aj u neho stále živím nádej, že nastúpi,“ poznamenal Hapal.

Jeho zverenci musia ísť v Prahe v ústrety ku gól(om). „Je to v našich rukách, ale to isté si hovoria aj Česi. Im stačí aj remíza, ale nemyslím si, že na ňu budú hrať. Predsa len, sú doma a predpokladám, že pred vlastnými fanúšikmi nebude ich hra založená čisto na defenzíve. Ja osobne očakávam ofenzívny zápas,“ dodal Hapal, ktorý odmietol označiť svoj tím za favorita zápasu. „Bola by trúfalosť vyhlasovať, že sme favoriti. A tento prívlastok nechcem prehadzovať ani na súpera. Myslím si, že proti sebe nastúpia dva kvalitné tímy povzbudené dobrými výsledkami.

Hokej-TL: Trenčín zastavil sériu prehier, Zvolen uspel v šlágri v Košiciach

Fanúšikovia sa majú na čo tešiť. Verím, že bude vypredaný štadión a ľudia vytvoria krásnu atmosféru. Cítim, že moji hráči majú motiváciu uspieť. Je to derby a v hre je udržanie v B-divízii. Nech sa diváci zabavia a my po zápase budeme tí šťastnejší.“ Hapal naznačil, že v porovnaní s duelom proti Ukrajine môže prísť k zmenám v zostave a to nielen z vynútených dôvodov. Pripustil možnosť zaradenia Miroslava Stocha do základnej jedenástky, všetko si však musí nechať uležať v hlave. „Miňo má dobrú formu. Máme variant, že nastúpime s ním od začiatku, ale nehovorím, že to tak bude. Ak áno, verím, že fanúšikovia, aj tí českí a slávistickí, mu zatlieskajú.“

Kapitán Martin Škrtel je presvedčený, že mužstvo má kvalitu na zdolanie Čechov a odplatí im domácu prehru 1:2 spred mesiaca. „Do každého zápasu ideme s cieľom vyhrať, aj zajtra urobíme na ihrisku všetko pre úspešný výsledok. Pokúsime sa využiť naše silné stránky a potrestať súperove slabé. Nečaká nás ľahké stretnutie, ale veríme si. Derby bývajú špecifické, je tam náboj medzi hráčmi aj fanúšikmi. Uvedomujeme si dôležitosť zápasu, ale verím, že sa v hlavách správne nastavíme. Do mužstva prišiel nový impulz, nálada je dobrá. Potešili nás štyri góly v sieti Ukrajiny, pretože strelecky aj výsledkovo sme sa v predošlých zápasoch trápili,“ povedal na predzápasovej tlačovej konferencii stopér Fenerbahce Istanbul.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu