Jednou vetou

Hapal skončil na lavičke Sparty

Pavel Hapal

foto: TASR

Vedenie českého futbalového klubu Sparta Praha odvolalo Pavla Hapala z funkcie hlavného trénera. Bývalému koučovi slovenskej reprezentačnej "dvadsaťjednotky" sa stala osudnou štvrtková prehra českého tímu so srbským Spartakom Suboticou v prvom zápase 2. predkola Európskej ligy UEFA 2018/2019.

„Výkony mužstva dlhodobo neboli podľa našich predstáv. Po predvedenej hre a výsledku v Srbsku sme museli túto situáciu riešiť. O dva dni hráme ligový zápas s Jabloncom a o šesť odvetu so Suboticou. V oboch dueloch očakávame úplne odlišný prístup a chceme ich zvládnuť,“ citoval portál idnes.cz generálneho riaditeľa Sparty Adama Kotalíka.

Ktorý futbalista dnes oslavuje? Spoznali by ste našu hviezdu?

Trénerskú taktovku dočasne prevezme športový riaditeľ „rudých“ Zdeněk Ščasný. „Ide o riešenie len na nejaký čas. V každom prípade sa musíme okamžite začať pripravovať,“ uviedol Ščasný, ktorého najbližším spolupracovníkom bude Radoslav Kováč.

Hapal viedol hráčov Sparty od 6. marca, keď nahradil Taliana Andreu Stramaccioniho. Český tréner skončil vo svojej funkcii v deň svojich 49. narodenín. Spolu s ním opustil realizačný tím „rudých“ aj jeho asistent Slovák Oto Brunegraf.

Môže vás zaujímať

Vlhová blízko stupňa víťazov v Crans Montane, 4. miesto je jej maximom v zjazde